Macro Keys 4.0

Bilgisayarınızda metin özelliği için kullanabileceğiniz makro yazılımı

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  1,2 MB
  Sürüm:
  4.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  NewSoftwares LLC
  Macro Keys, bilgisayarınızda tekrarlı işler yaparken zaman kazanmanıza yardımcı olan bir verimlilik yazılımıdır. Makro temelde bir uygulamanın parçası olan ve kısa bir gösterim yoluyla tetikleyen yedek metinleri yürüten, kullanıcı tanımlı tek bir komuttur. Bu, çalışmanızı hızlandıracak ve uzun süren görevleri kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Macro Keys, uzun metinleri kısayollar ile değiştiren ve çevrimiçi formları otomatik olarak dolduran makrolar oluşturmanıza olanak tanır ve ayrıca size daha önce kopyalanan içeriği yapıştırmanıza izin veren birden fazla pano sunar. Macro Keys, sabit kodlu pano kısayolları kullanılarak tetiklenebilen birden fazla kopyalanan öğelerin bir listesini tutarak, yani kopyalanan öğeleri de kontrol eder. Ayrıca program, herhangi bir dosya, klasör, uygulama, e-posta veya internet adresini çalıştırmak için bir kısayol tuşu ayarlayarak bir yol sunar.

  Programın Artı Yönleri

  1. Macro Keys programını indirmek ücretsizdir.
  2. Macro Keys, sürekli olarak veri girişi yapan bilgisayar kullanıcıları için çok faydalı bir programdır.
  3. Macro Keys programında oluşturulan makrolar ve kısayollar şifre korumalıdır ve hiçbir şekilde kötüye kullanılamamalarını sağlamak için şifreli olarak kaydedilir.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Macro Keys programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  Macro Keys Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Macro Keys indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra Macro Keys indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Macro Keys Nasıl Kurulur?

  1. Macro Keys kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılan pencere üzerindeki “Next” butonuna tıklayarak PC’ye Macro Keys kurulumunu başlatın.

   m1.PNG

  2. Macro Keys kurulumunun ikinci adımında ise programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

   m2.PNG

  3. Bilgisayara Macro Keys kurulumu için gerekli olan tüm adımları başarılı bir şekilde yerine getirdikten sonra kurulum penceresi üzerinde bulunan “Install” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra programın bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

   m3.PNG

  4. Macro Keys programının bilgisayarınıza kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz. Kurulum penceresinden çıkış yapmanızın ardından Macro Keys programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   m4.PNG

  Macro Keys Nasıl Kullanılır?

  1. Macro Keys programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayol aracılığıyla programa giriş yapın. Macro Keys programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerindeki “Add Macro” butonuna tıklayarak programa yeni bir makro ekleyebilirsiniz.

   m5.PNG

  2. “Add Macro” butonuna tıklamanızın ardından aktif hale gelecek olan pencere üzerindeki Macro (Trigger) bölümüne makro kısayolunu girin. Makro kısayolunu belirledikten sonra “Text to Send” bölümüne kısayolu klavyeden girdiğinizde ekrana hangi mesajın verileceğini yazın. Tüm bu işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra “OK” butonuna tıklayın.

   m6.PNG

  3. Macro Keys programında oluşturduğunuz makroları kullanmak için makro isminin önüne virgül (,) koyarak makroyu çalıştırabilirsiniz. Oluşturduğunuz makroları Macro Keys programının ana ekranı üzerinden yönetebilirsiniz.

   m7.PNG
Facebook yorumları