NoMachine 6.8.1

Bilgisayarınız ile başka bir bilgisayara bağlantı kurmanızı sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  32,6 MB
  Sürüm:
  6.8.1
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  NoMachine
  NoMachine, kişisel bilgisayarınızdan başka bir bilgisayara uzaktan bağlanmanızı ve önemli dosyalarınıza saniyeler içinde erişmenizi sağlayan güvenilir ve kullanışlı bir programdır. NoMachine programının ana penceresi ile çalışmak kolaydır ve mevcut tüm bağlantıları görüntüleyebilirsiniz, böylece istediğiniz herhangi bir PC'ye anında bağlanabilirsiniz. Ayrıca, görünüm modunu Simge, Liste veya Kompakt olarak değiştirebilir, yeni bilgisayarlar ekleyebilir ve sunucu yapılandırmalarını değiştirebilirsiniz. NoMachine programını kullanmaya başlamadan önce, ağ geçidini uzak bir bilgisayara ağ bağlantı noktalarını iletmek için yönlendirmeniz gerekir. “Sunucu Ayarlarını Değiştir” butonuna tıkladıktan sonra kullanılabilir hale gelen “Sunucu Tercihleri” bölümüne giriş yaparak IP adresini görüntülenebilir ve size ağ geçidi tarafından iletilecek istediğiniz portları seçmenize olanak sağlar.

  Programın Artı Yönleri

  1. NoMachine programını indirmek ücretsizdir.
  2. NoMachine programına bir kez ekleyeceğiniz bağlantı türünü hızlı bir şekilde sürekli olarak kullanabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. NoMachine programının sahip olduğu tüm özellikleri kullanabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.
  2. NoMachine programını kullanabilmeniz için bilgisayarınızda aktif internet bağlantısı bulunması gerekmektedir.

  NoMachine Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza ücretsiz NoMachine indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


  NoMachine Nasıl Kurulur?

  1. NoMachine kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırmanızın ardından aktif hale gelecek olan kurulum sihirbazı üzerindeki lisans sözleşmesini okuyun. Lisans sözleşmesini okuduktan sonra “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

   n1.png

  2. NoMachine programının dosyalarının bilgisayarınızda saklanacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   n2.png

  3. PC’ye NoMachine kurulumu tamamlandıktan sonra kurulum sihirbazı üzerinde yer alan “Finish” butonuna tıklayarak kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

   n3.png

  NoMachine Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işlemini tamamlandıktan sonra NoMachine programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. NoMachine programına giriş yaptıktan sonra programın ana ekranında yer alan “New” butonuna tıklayarak yeni bağlantı oluşturabilirsiniz.

   n4.png

  2. NoMachine programında yeni bir bağlantı oluşturmanız için yeni bağlantı oluşturma penceresindeki 5 adımı eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Bu adımlardan ilki “Protokol” adımıdır. Tüm protokoller iletişiminizi korumak için şifreleme kullanır. Bu adımda protokol seçimini gerçekleştirdikten sonra “Continue” butonuna tıklayın.

   n5.png

  3. NoMachine programında yeni bir bağlantı oluştururken “Host” adımında ise IP’yi ve bağlantı noktasını bağlamak istediğiniz yeri girin ve ardından “Continue” butonuna tıklayın.

   n6.png

  4. “Authentication” adımında ise bağlantılarınızda kullanmak istediğiniz kimlik doğrulama yöntemini seçin ve ardından “Continue” butonuna tıklayın.

   n7.png

  5. “Proxy” adımına geçiş yaptığınızda ise yaptığınız bağlantılarda Proxy kullanıp/kullanmayacağınızı seçebilirsiniz. Seçiminizi gerçekleştirdikten sonra “Continue” butonuna tıklayın.

   n8.png

  6. Ve son olarak “Save as” adımında ise oluşturduğunuz bağlantıya kendi isteğinize göre bir isim verebilirsiniz. (Örnek: İş bilgisayarım, Can’ın bilgisayarı vb.) Tüm adımları başarılı olarak tamamladıktan sonra “Done” butonuna tıklayın.

   n9.png

  7. Oluşturduğunuz bağlantıları NoMachine programının ana ekranında görüntüleyebilir ve oluşturduğunuz bağlantılara hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

   n10.png
Facebook yorumları