NoteBook FanControl 1.6.3

Dizüstü bilgisayarlarda bulunan işlemci soğutucu FAN'ı yönetmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  2,20 MB
  Sürüm:
  1.6.3
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Stefan Hirschmann
  NoteBook FanControl, dizüstü bilgisayarlarınızda bulunan işlemci fanının dönüş hızını yönetmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. NoteBook FanControl programı sayesinde çeşitli dizüstü bilgisayar modellerinde yerleşik bir fanın soğutma efektlerini optimize edebilir veya artırabilirsiniz. Donanım ayarlarına doğrudan masaüstünden erişin ve fan dönüşünü yavaşlatmak veya hızlandırmak, gürültüyü azaltmak, vb. için parametreleri ayarlayın ve ardından sonuçları gerçek zamanlı olarak izleyin. NoteBook FanControl programını kullanarak bilgisayarınızın işlemci sıcaklığının yükselmesini engelleyebilir ve bilgisayarınızın daha performanslı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. NoteBook FanControl indirmek tamamen ücretsizdir.
  2. NoteBook FanControl programı gerçek zamanlı CPU sıcaklığını ve mevcut fan hızını görüntülemenizi sağlar.
  3. NoteBook FanControl programının sahip olduğu tüm özellikleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. NoteBook FanControl programı masaüstü bilgisayarlarda çalışmamaktadır.
  2. NoteBook FanControl programı çok fazla güncelleme almamaktadır.

  NoteBook FanControl Nasıl İndirilir?

  NoteBook FanControl indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Bilgisayarınıza NoteBook FanControl indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.


  NoteBook FanControl Nasıl Kurulur?

  1. NoteBook FanControl kurulumu için bilgisayarınıza indirmiş olduğunuzu kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra karşınıza gelecek olan pencere üzerinde bulunan “Install” butonuna tıklayın.

   n1.png

  2. “Install” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza NoteBook FanControl kurulumu hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. “Close” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   n2.png

  NoteBook FanControl Nasıl Kullanılır?

  1. Bilgisayarınıza kurulumu tamamlanmış olan NoteBook FanControl programına giriş yapın. NoteBook FanControl programına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde kırmızı ok ile gösterilen butona tıklayın.

   n3.png

  2. Yukarıdaki görselde işaretlenmiş olan butona tıkladıktan sonra açılacak pencere üzerinde bulunan listeyi kullanarak dizüstü bilgisayarınızın marka ve modelini seçin ve ardından “Apply” butonuna tıklayın. NOT: Eğer açılan listede bilgisayarınızın marka ve modeli bulunmuyorsa “Edit” butonuna tıklayarak bilgisayarınızın marka ve modelini kendiniz ekleyebilirsiniz.

   n4.png

  3. Dizüstü bilgisayarınızın marka ve modelini seçtikten sonra NoteBook FanControl programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Programın ana ekranında bulunan Temperature (CPU) bölümünden bilgisayarınızın işlemci sıcaklığını görüntüleyebilir ve FAN bölümü üzerinden bilgisayarınızın FAN hızını ayarlayabilirsiniz. Programı kullanmak için gerekli adımları gerçekleştirdikten sonra “Enabled” seçeneğine tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz.

   n5.png
Facebook yorumları