NovaBench 4.0.6

Bilgisayarınızdaki donanımların hızını ölçebileceğiniz ve karşılaştırma yapabileceğiniz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  93,3 MB
  Sürüm:
  4.0.6
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Novawave
  NovaBench, bilgisayarınızın donanım yeteneklerini test etmek için bilgisayarınızın iç işlerini karşılaştırabileceğiniz bir programıdır. Tüm testleri çalıştırmak için sadece bir düğmeye tıklamanız yeterlidir. Çeşitli donanım bileşenleri için bireysel testler özel menüden gerçekleştirilebilir. GPU testlerinin gerçekleştirilmesi için, uygulama çok zorlu bir video görüntüler. Yapılandırma seçeneği ve tanımlanacak bir ayar yoktur, ancak karşılaştırmanın doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi için mevcut tüm işlemleri sonlandırmanız ve Novabench programının test işlemini tamamlamasını beklemeniz gerekmektedir. NovaBench programının ana penceresi üzerinden sisteminizdeki işlemci, bellek ve grafikleri içeren ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz. Aynı pencereden CPU ve GPU sıcaklığına, zamanlayıcıya ve CLI sürümüne de erişebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. NovaBench indirmek ücretsizdir.
  2. Novabench, CPU'nuzun, RAM'inizin, grafik kartınızın ve sabit diskinizin yeteneklerini değerlendirerek her bileşen için ayrı ayrı puanlar ve genel bir puan görüntüler.
  3. Novabench hesabı oluşturarak benzer donanım yapılandırmalarına sahip diğer bilgisayarlarla karşılaştırmak ve performans çizelgelerini görüntülemek için çevrimiçi olarak gönderebilirsiniz.
  4. NovaBench programında gerçekleştirilen tüm test işlemlerini bir rapora aktarabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. NovaBench programının sahip olduğu tüm özellikleri kullanabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  NovaBench Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara NovaBench indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra NovaBench kurulum dosyası indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  NovaBench Nasıl Kurulur?

  1. NovaBench kurulumu için bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyayı çalıştırın. Dosyayı çalıştırdığınızda açılan arayüz içerisinde bulunan “Install” butonuna tıklayarak bilgisayara NovaBench kurulum işlemini başlatabilirsiniz.

   n1.png

  2. NovaBench kurulum işlemini gerçekleştirmeden önce kurulum penceresi üzerindeki “Change…” butonuna tıklayarak programın kurulacağı disk bölümünü belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu gerçekleştirin.

   n2.PNG

  3. PC’ye NovaBench kurulumu gerçekleştikten sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   n3.PNG

  NovaBench Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işleminin tamamlanmasının ardından NovaBench programına bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. NovaBench programına giriş yaptığınızda açılan pencere üzerindeki “Start Tests” butonuna tıklayarak test işlemini başlatabilirsiniz.

   n4.PNG

  2. Test işlemi tamamlandıktan sonra NovaBench programının arayüzü içerisinden CPU, RAM, GPU ve Disk hızının skorlarını görüntüleyebilirsiniz.

   n5.PNG

  3. NovaBench programının Benchmark bölümündeki “Temperature” özelliğini kullanarak bilgisayarınızın sıcaklığını anlık olarak takip edebilirsiniz. Olumsuz bir durum ile karşılaşıldığında NovaBench programı size uyarı verecektir. Bu uyarı sayesinde bilgisayarınızın donanımını koruyabilirsiniz.

   n6.PNG
Facebook yorumları