OCCT 6.0.0.1

Bilgisayarınızdaki bileşenlerin özelliklerini görebileceğiniz ve test edebileceğiniz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  18,4 MB
  Sürüm:
  6.0.0.1
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  OCCT
  OCCT, bilgisayarınızdaki sistem bileşenlerinin hızını görüntülemenize ve sistem bileşenlerini test etmenize yardımcı olan programdır. OCCT, ana penceresi üzerinde CPU ve anakart gibi donanım aygıtlarınızla ilgili ayrıntılı bilgileri görüntüler. Ayrıca, geçerli ve overclock yapılmış CPU ve veri yolu frekanslarını görüntüleyebileceğiniz bir tablo vardır. CPU ve bellek kullanımı sürekli olarak izlenir ve değerler dinamik bir grafikte görüntülenir. Sadece tek bir pencere üzerinden tüm grafikleri görüntüleyebilir ve test işlemlerini uygulayabilirsiniz. Kısaca OCCT, bilgisayarının sistem özelliklerini detaylı olarak görüntülemek ve test etmek isteyen kullanıcılar için oldukça yararlı bir programdır.

  Programın Artı Yönleri

  1. OCCT programını indirmek ücretsizdir.
  2. OCCT programını kullanabilmeniz için herhangi bir kurulum işlemi gerçekleştirmenize gerek yoktur.
  3. OCCT programında gerçekleştirdiğiniz test sonuçlarını raporlandırılmış olarak bilgisayarınızda saklayabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. OCCT programının sahip olduğu özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  OCCT Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara OCCT indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Butona tıkladıktan sonra OCCT indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  OCCT Nasıl Kurulur?

  OCCT programının kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda OCCT programı bilgisayarınızda hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacaktır. Programı herhangi bir kurulum işlemine gerek duymadan direkt olarak kullanabilirsiniz.


  OCCT Nasıl Kullanılır?

  1. OCCT programının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra programı çalıştırın. OCCT programını çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerinden programın sahip olduğu tüm özellikleri kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. OCCT programının “System” bölümü içerisinden bilgisayarınızın işlemci, RAM ve ekran kartı bileşenlerinin sahip olduğu teknik özellikleri görüntüleyebilirsiniz.

   o1.PNG

  2. OCCT programının “Temperature” bölümünden bilgisayarınızın işlemci, SSD/HDD ve ekran kartı sıcaklığını listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

   o2.PNG

  3. OCCT programındaki “Voltage” bölümünü kullanarak bilgisayarınızın işlemci ve ekran kartına giden voltaj miktarını görüntüleyebilirsiniz.

   o3.PNG

  4. OCCT programının “Fan” bölümünden bilgisayarınızın FAN çalışma hızını ve durumunu görüntüleyebilirsiniz.

   o4.PNG

  5. Programın “Power” bölümünden bilgisayarınıza gelen güç (elektrik) boyutunu watt cinsinden görüntüleyebilirsiniz.

   o5.PNG

  6. OCCT programının “Frequency” özelliği ise bilgisayarınızın işlemci ve ekran kartı hızlarını görüntülemenizi sağlar.

   o6.PNG

  7. OCCT programının “Test configuration” bölümünde yer alan çeşitli test seçeneklerinden dilediğinizi bilgisayarınıza uygulayabilirsiniz.

   o7.PNG
Facebook yorumları