Ocenaudio 3.7.4

Bilgisayarınızdaki ses dosyalarını düzenlemenizi sağlayan ücretsiz bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  36,7
  Sürüm:
  3.7.4
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Ocen Framework
  Ocenaudio, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz çapraz platformlu, kullanımı kolay, hızlı ve işlevsel bir ses editörüdür. Ses dosyalarını düzenlemek ve analiz etmek isteyen kullanıcılar için Ocenaudio ideal bir yazılımdır. Ayrıca Ocenaudio, profesyonel kullanıcıları da memnun edecek güçlü özelliklere sahiptir. Ocenaudio size basit bir dalga şekli görünümünden daha fazlasını sunar. Farklı zaman biçimlerinin yanı sıra dikey ve spektral ölçek biçimlerinin yanı sıra bir spektral görünüm arasında geçiş yapabilirsiniz. Programın arayüzünde detaylı olarak ses analizi, minimum ve maksimum örnek değerlerini, tepe genliğini, DC ofsetini ve ortalama RMS gücünü görüntüleyebilirsiniz. Bu özelliklere ek olarak: Dalga biçiminin bir bölümünü seçebilir, kesebilir, kopyalayıp başka bir yere yapıştırabilirsiniz. Ses düzenleme araçlarının çoğunda olmasa da, bir parçanın birden fazla bölümünü seçme ve seçili parçayı değiştirmeden yalnızca bu kısımlara çeşitli ayarlamalar yapma yeteneğidir. Ocenaudio bu özelliğe sahiptir ve oldukça kullanışlıdır.

  Programın Artı Yönleri

  1. Ocenaudio programını indirmek ücretsizdir.
  2. Ocenaudio, kategorisinde yer alan diğer programlara göre en etkili çözümü sunan programdır.
  3. Ocenaudio programının sahip olduğu tüm özelliklere herhangi bir ücret ödemeden sınırsız olarak erişim sağlayabilirsiniz.
  4. Ocenaudio programını kullanabilmeniz için bilgisayarınızda internet bağlantısının bulunmasına gerek yoktur.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Ocenaudio programında düzenlediğiniz ses dosyası, orijinal ses dosyasının üzerine yazdırılıyor. Ses dosyasını düzenlemeden önce bir yedeğini almanızı öneriyoruz.

  Ocenaudio Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Ocenaudio indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza Ocenaudio indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Ocenaudio Nasıl Kurulur?

  1. Ocenaudio indirme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz dosyayı çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılan pencere üzerinde yer alan lisans sözleşmesini okuyun ve ardından “I Agree” butonuna tıklayarak lisans sözleşmesini onaylayın.

   o1.png

  2. Lisans sözleşmesini onaylamanızın ardından yönlendirileceğiniz pencere üzerinden Ocenaudio programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Install” butonuna tıklayın.

   o2.png

  3. PC’ye Ocenaudio kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   o3.png

  Ocenaudio Nasıl Kullanılır?

  1. Bilgisayarınıza kurulumunu tamamladığınız Ocenaudio programını masaüstündeki kısayolu kullanarak çalıştırın. Ocenauido programını bilgisayarınızda çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerindeki “Drop Files Here” bölümüne düzenlemek istediğiniz ses dosyasını sürükleyip bırakın.

   o4.png

  2. Düzenlemek istediğiniz ses dosyasını Ocenaudio programı üzerinde açtıktan sonra “Effects” ve “Generate” bölümünü kullanarak ses kalitesinde değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki görselde 2 numara ile işaretlenmiş olan menüyü kullanarak da ses dosyası üzerinde kesme, kırpma, minimum ve maksimum örnek değerlerini düzenleme, tepe genliğini değiştirme ve diğer birçok özelliği kullanabilirsiniz.

   o5.png

  3. Ocenaudio programında düzenlediğiniz ses dosyasını “Save” butonuna tıklayarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

   o6.png
Facebook yorumları