OnionShare 1.3

Bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyayı internette özel olarak paylaşmanızı sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  36,7 MB
  Sürüm:
  1.3
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Micah Lee
  OnionShare, yüksek güvenlik standartlarından yararlanmanıza izin veren, Tor ağı üzerinden dosyalarınızı anonim olarak paylaşmanızı sağlayan işlevsel bir yardımcı programdır. Bilgisayarınızdaki dosyaları paylaşmak için, OnionShare Tor Onion sunucusunu başlatır, verileri yükler ve rastgele ve karmaşık bir URL bağlantısı oluşturur. Yalnızca Tor Browser'a sahip kullanıcılar paylaşılan dosyalara erişebilir ve “Paylaşımı otomatik olarak durdur” seçeneğini etkinleştirirseniz, dosyalar indirmeyi bitirdikten sonra sunucu kapatılır. Program üzerinde bulunan özel seçenekleri kullanarak veya OnionShare’in penceresinin üstüne sürükleyip bırakarak dosya ve klasörleri hızlıca yükleyebileceğiniz basit bir arayüze sahiptir.

  NOT: OnionShare programını kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Tor Browser programının yüklü olması gerekmektedir. Bilgisayarınıza Tor Browser indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. OnionShare programını indirmek ücretsizdir.
  2. OnionShare programı ile internet üzerinde paylaşacağınız dosyalar çok kaliteli bir şekilde korunmaktadır. Paylaştığınız verilere diğer kullanıcılar erişim sağlayamaz.
  3. OnionShare programı her türlü dosya formatını desteklemektedir.
  4. OnionShare üzerinden paylaşacağınız dosyaların paylaşımını tek tuşla durdurabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. OnionShare programı yüksek güvenlik standartları ile çalıştığı için dosya paylaşım işleminin bazı zamanlar yavaş gerçekleştiğini görebilirsiniz.
  2. OnionShare programını kullanarak paylaşacağınız dosyaları sadece Tor Browser programını kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

  OnionShare Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza ücretsiz OnionShare indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


  OnionShare Nasıl Kurulur?

  1. OnionShare kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını yönetici olarak çalıştırın. OnionShare kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra programın bilgisayarınız üzerinde kurulumunun yapılacağı alanı seçin ve ardından “Install” butonuna tıklayın.

   o1.PNG

  2. Bilgisayarınıza OnionShare kurulumu tamamlandıktan sonra “Close” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz. Kurulum penceresinden çıkış yaptıktan sonra program bilgisayarınız üzerinde otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   o2.PNG
  OnionShare Nasıl Kullanılır?
  1. Kurulum işlemini tamamladığınız OnionShare programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. OnionShare programına giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek ekran üzerinde bulunan boşluğa paylaşmak istediğiniz dosyaları sürükle bırak işlemini kullanarak programa ekleyebilirsiniz.

   o3.PNG


  2. OnionShare programına eklemiş olduğunuz dosyaları “Start sharing” butonuna tıklayarak paylaşabilirsiniz. Listeden kaldırmak istediğiniz dosyayı “X” butonuna tıklayarak listeden kaldırabilirsiniz.

   o4.PNG


  3. OnionShare programını kullanarak paylaşmış olduğunuz dosyayı size verilen linke giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz. Bu linki internet üzerinden paylaşmak için “Copy Adress” yazısına tıklayarak dosya adresini kopyalayabilirsiniz. “Stop Sharing” butonuna tıklayarak paylaşmış olduğunuz dosyanın paylaşımını durdurabilirsiniz.

   o5.PNG
Facebook yorumları