Open Broadcaster Software indir 22.0.2

Bilgisayarınız üzerinden canlı yayın açmak için kullanabileceğiniz aracı program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  66,3 MB
  Sürüm:
  22.0.2
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  OBS Studio
  Open Broadcaster Software, bilgisayarınız üzerinden farklı internet siteleri üzerinde canlı yayın açmanızı sağlayan bir programdır. Open Broadcaster Software yazılımını kullanarak Twitch, YouTube vb. gibi platformlarda ücretsiz olarak canlı yayın açabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1- Open Broadcaster Software programını indirmek ücretsizdir.
  2-
  Open Broadcaster Software programı kendi kategorisinde yer alan diğer programlar arasındaki en iyi programdır.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Open Broadcaster Software programı üzerinden Twitch, YouTube gibi platformlarda canlı yayın açabilmeniz için internet hızınıza uygun bazı ayarları yapmanız gerekmektedir. Bu ayarlardan internet hızınıza ve bilgisayarınıza en uygun ayarı bulmak çok zordur. İnternet üzerinden bu ayarlar hakkında araştırma yapabilirsiniz.

  Open Broadcaster Software nasıl yüklenir?

  Open Broadcaster Software indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Open Broadcaster Software indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  Open Broadcaster Software nasıl kurulur?

  Open Broadcaster Software programının kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandığı zaman kurulum dosyasını çalıştırın. Karşınıza gelecek pencere üzerinde bulunan Next butonuna tıklayın.

  obs1.PNG

  Open Broadcaster Software programının kurulumuna devam etmek için gerekli lisans şartlarını onaylamanız gerekmektedir. I Agree butonuna tıklayarak lisans şartlarını onaylayın ve kuruluma devam edin.

  obs2.JPG

  Program boyutu kurulacağı zaman yüksek boyutta yer kaplayacağı için bilgisayarınız üzerinde bulunan disklerden programın kurulacağı en uygun alanı seçerek Next butonuna tıklayın.

  obs3.JPG

  Kurulumu tamamlamadan önceki son pencere üzerinden de Open Broadcaster Software programının üzerinde kullanacağınız materyalleri seçin. Programı eksiksiz olarak kullanmak istiyorsanız tümünü seçmenizi öneririz. Daha sonrasında ise Install butonuna tıklayarak OBS kurulumunun son aşamasına geçiş yapın.

  obs4.JPG

  OBS programının kurulumunun tamamlanması için son olarak Finish butonuna tıklayın. Bu butona tıkaldıktan sonra OBS programı otomatik olarak çalışacaktır.

  obs5.JPG

  Open Broadcaster Software nasıl kullanılır?

  Kurulumunu tamamladıktan sonra Open Broadcaster Software programı otomatik olarak çalışacaktır. Programın sağ alt kısmında yer alan Controls bölümünden yayın açarken kullanmanız gereken tüm ayarları yapabilirsiniz. Open Broadcaster Software programını profesyonel olarak kullanabilmek için internet üzerinde yer alan çeşitli makale ve videoya ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Bizim paylaşacağımız ayarlar OBS programının standart ayarları olacaktır o yüzden sağlıklı bir yayın açmak için gerekli ince ayarları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  obs6.JPG
Facebook yorumları