Parkdale 3.01

Bilgisayarınızdaki sabit sürücülerinize hız testi yapabileceğiniz tamamen ücretsiz bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  743 KB
  Sürüm:
  3.01
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  The SZ Development
  Parkdale, bilgisayarınızdaki sabit sürücülerinizin performansını test edebilmeniz için çeşitli araçlara sahip olan ücretsiz bir yazılımdır. Parkdale programı bilgisayarınıza bağlı olan USB flash sürücülerinizle de çalışabilir ve yakalanan hızın değerini size aktarabilir. Parkdale programı birden fazla disk üzerinde işlem gerçekleştirebilir ve bu özellik sayesinde iki farklı diskin arasındaki performans farkına hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz. Ayrıca Parkdale, arızalı sabit diskleri de tespit edebilmenizi sağlayan farklı araçlara sahiptir. Tüm bu özelliklere ek olarak Parkdale, Windows kurulumunuzun dosya sistemini kullanan FileAccess veya dosya sistemini atlayan BlockAccess moduyla sabit sürücü hızlarınızı karşılaştırmak için iki farklı mod sunar.

  Programın Artı Yönleri

  1. Parkdale programını indirmek tamamen ücretsizdir.
  2. Parkdale programını kullanarak bilgisayarınızdaki iki farklı diskin performansını karşılaştırabilirsiniz.
  3. Parkdale programı hasarlı sabit disklerin tespit edilmesine de yardımcı olabilir.
  4. Parkdale programı bilgisayarınızda kurulum işlemi gerektirmeden hızlı bir şekilde çalışır.

  Parkdale Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Parkdale indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


  Parkdale Nasıl Kurulur?

  Parkdale kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda Parkdale programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Programı herhangi bir kurulum işlemine gerek duymadan kullanabilirsiniz.


  Parkdale Nasıl Kullanılır?

  1. İndirme işlemi tamamlanmış olan Parkdale programını bilgisayarınızda çalıştırın. Parkdale programını çalıştırdığınızda aktif hale gelecek olan pencere içerisinde bulunan liste üzerinden bilgisayarınızdaki tüm sabit ve taşınabilir diskleri görüntüleyebilirsiniz. İlk adımda performansını ölçmek istediğiniz sabit veya taşınabilir diski bu liste üzerinden seçin ardından “File Size” bölümünden test edilecek dosya boyutunu belirleyin ve son olarak “Start” butonuna tıklayarak test işlemini başlatın.

   p1.PNG

  2. Test işleminin tamamlanma süresi belirlediğiniz dosya boyutuna, bilgisayarınızın performansına ve disk performansına göre değişiklik gösterebilir. Test işlemi tamamlandığında Parkdale programının arayüzü içerisinden test sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz testin sonucunu bir alana aktarmak için “Copy test results” yazısına tıklayabilirsiniz.

   p2.PNG

  3. Parkdale programının “File Access” bölümü içerisinden bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyaya okuma veya yazma hızı test işlemi uygulayabilirsiniz.

   p3.PNG

  4. Parkdale programının son özelliği olan “Block Access” özelliği ise bilgisayarınızda dosya sistemi kullanılmadan doğrudan disk sektörlerinden okuma/yazma testi uygulamanızı sağlar.

   p4.PNG
Facebook yorumları