PatchCleaner 1.4.2.0

Bilgisayarınızda gereksiz yere depolama alanı kullanan dosyaları temizlemenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  1,2MB
  Sürüm:
  1.4.2.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  HomeDev
  PatchCleaner, bilgisayarınıza herhangi bir program veya uygulama yüklediğinizde otomatik olarak kurulan gereksiz yer kaplayan yükleyici (MSI) ve yama (MSP) dosyalarını ortadan kaldırmanızı sağlayan bir programdır. PatchCleaner, bilgisayarınızdaki gereksiz yer kaplayan dosyaları tarama işlemi sonucunda tespit eder ve bu dosyaların tamamen kaldırılmasını sağlayarak depolama alanını önemli ölçüde genişletmenize yardımcı olur. PatchCleaner programında gerçekleştireceğiniz tarama işlemine bilgisayarınızdaki tüm yükleyici ve yama dosyaları dahil olur. Tarama tamamlandıktan sonra, PatchCleaner sonuçların kısa bir özetini görüntüler ve hala kaç dosya kullanımda olduğunu ve hangi dosyaların filtreler tarafından hariç tutulduğunu size basit bir pencere üzerinden gösterir.

  Programın Artı Yönleri

  1. PatchCleaner programını indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2. PatchCleaner programını kullanarak bilgisayarınızın depolama alanında önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.
  3. PatchCleaner programı çok basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Sadece birkaç tıklama ile tarama ve temizleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  PatchCleaner Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara PatchCleaner indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınızda PatchCleaner kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  PatchCleaner Nasıl Kurulur?

  1. PatchCleaner kurulumu için bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Dosyayı çalıştırdığınızda açılan pencere içerisindeki lisans sözleşmesini okuyun. Lisans sözleşmesini okuduktan sonra “I Agree” butonunu işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   p1.PNG

  2. Lisans sözleşmesini onayladıktan sonra PatchCleaner programının bilgisayarınızda kurulacağı disk bölümünü “Browse…” butonuna tıklayarak belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   p2.PNG

  3. Bilgisayara PatchCleaner kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Close” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   p3.PNG

  PatchCleaner Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapın. PatchCleaner programına giriş yaptıktan sonra otomatik olarak bilgisayarınızda gereksiz yer kaplayan yükleyici ve yama dosyalarını arayüz içerisinden görüntüleyebilirsiniz. Bu dosyaları bilgisayarınızdan kaldırmak için “Delete” butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca, yeni bir tarama işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız “Refresh” butonuna tıklayabilirsiniz.

   p4.PNG

  2. PatchCleaner programının ana ekranı içerisinde yer alan “details…” yazısına tıklayarak tarama sonucunda tespit edilen dosyaları listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

   p5.png

  3. PatchCleaner programını kullanarak bilgisayarınızda gereksiz depolama alanı kaplayan dosyaları kaldırma işlemini sadece “Delete” butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Temizleme işleminin tamamlanma süresi bilgisayarınızın performansına ve seçilen dosyaların boyutuna göre değişiklik gösterebilir.

   p6.PNG
Facebook yorumları