PeaZip 7.1.0

Bilgisayarınızdaki dosyaları arşivleyebileceğiniz ve arşivlenen dosyaları açabileceğiniz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  8 MB
  Sürüm:
  7.1.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Giorgio Tani
  PeaZip, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz dosya arşivleme programıdır. PeaZip, 7Z, ARC, Brotli, BZ2, GZ, PEA, TAR, WIM, Zstandard ve ZIP arşivlerine hızlı, yüksek sıkıştırma oranlı ve çok formatlı arşivleme sağlar. Program 180'den fazla arşiv türü için açıcı/çıkarıcı aracı olarak çalışabilir. PeaZip, bu tür yardımcı programlarda bulunan hemen hemen tüm arşivleme araçlarını içeren modern olarak tasarlanmış bir arayüze sahiptir. Üst araç çubuğu, eklemenizi, çıkarmanızı, dönüştürmenizi, test etmenizi ve diğer birçok seçeneği kullanmanızı sağlayan sezgisel düğmelerle donatılmıştır. Çalışma alanı, varsayılan işletim sistemi gezgini ile bilgisayarınıza tam olarak göz atmanızı sağlayan bir dosya gezgini andırır. Ek olarak, Peazip, erişim kolaylığı için ana özelliklerini bağlam menüsüne entegre eder.

  Programın Artı Yönleri

  1. PeaZip indirmek ücretsizdir.
  2. PeaZip programını bir dosya yönetim aracı olarak da kullanabilirsiniz.
  3. PeaZip programının sahip olduğu özelliklerin tamamına ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz.

  PeaZip Nasıl İndirilir?

  PC’ye PeaZip indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayara PeaZip indirme otomatik olarak başlatılacaktır.


  PeaZip Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayarınıza PeaZip kurulum dosyası indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırınca aktif hale gelecek pencerede bulunan “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   p1.PNG

  2. Kurulum için gerekli olan işlemi yerine getirmenizin ardından yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “Install” butonuna tıklayarak PC’ye PeaZip kurulum işlemini gerçekleştirin.

   p2.PNG

  3. Bilgisayara PeaZip kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   p3.PNG

  PeaZip Nasıl Kullanılır?

  1. PeaZip programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak çalıştırın. PeaZip programını çalıştırdığınızda açılan arayüz üzerinden bilgisayarınızdaki disk bölümlerini görüntüleyebilirsiniz.

   p4.PNG

  2. PeaZip programının ana penceresi üzerinde bulunan herhangi bir dosyanın üzerine sağ tıklayarak açılacak menü üzerinden dosyaya çeşitli işlemleri uygulayabilirsiniz. Seçtiğiniz dosyayı arşivlemek için açılan menü üzerindeki “Add” butonuna tıklayın.

   p5.png

  3. “Add” butonuna tıkladığınızda otomatik olarak açılan pencere üzerinden arşivlenen dosyanın kaydedileceği disk bölümünü seçin ve ardından dosyayı hangi türde arşivlemek istediğinizi seçin. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra “OK” butonuna tıklayarak arşivleme işlemini tamamlayın.

   p6.PNG

  4. Arşivleme işlemi tamamlandıktan sonra arşivlenen dosyayı seçtiğiniz konumda görüntüleyebilirsiniz. Herhangi bir ZIP veya RAR dosyasına sağ tıklayarak PeaZip programının özelliklerini arşivlenmiş dosyaya uygulayabilirsiniz.

   p7.png

  Images

  1. p3.PNG
Facebook yorumları