PerfectRegistry 2.0.0

Bilgisayarınızın kayıt defteri öğelerini denetlemenizi ve düzeltmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  3,4 MB
  Sürüm:
  2.0.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Raxco Software
  PerfectRegistry, bilgisayarınızdaki kayıt defteri hatalarını düzeltmenize ve kayıt defterini birleştirmenize yardımcı olan bir programdır. PerfectRegistry programında tarama işlemi gerçekleştirdiğinizde tespit edilen toplam hata sayısı ve her bir hata kategorisi, yani sistem (ör. Uygulama yolu, yazı tipleri, yardım dosyaları, paylaşılan dosyalar), COM ve ActiveX öğeleri hakkında ayrıntılı bilgileri görüntüleyebilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz alanları seçerek düzeltilecek hataları özelleştirebilir, kayıt defteri girişlerinin taranmasını engelleyebilir, otomatik tarama görevlerini günlük veya haftalık olarak planlayabilirsiniz.

  Ayrıca PerfectRegistry, kayıt defterini birleştirerek sisteminizin performansını optimize etme imkanı sunar. İşlemin sonunda değişiklikleri uygulamak için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Dahası, sistem hatalarıyla karşılaşmanız durumunda hızlı bir şekilde geri yükleyebilmek için kayıt defteri verilerini de yedekleyebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. PerfectRegistry indirmek ücretsizdir.
  2. PerfectRegistry programının arayüzü çok kullanışlıdır. Sadece birkaç buton tıklaması ile programı yönetebilirsiniz.
  3. PerfectRegistry programında gerçekleştirdiğiniz işlemleri rapor halinde görüntüleyebilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. PerfectRegistry programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  PerfectRegistry Nasıl İndirilir?

  PC’ye PerfectRegistry indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza PerfectRegistry indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  PerfectRegistry Nasıl Kurulur?

  1. PerfectRegistry kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Açılan kurulum sihirbazı içerisinde yer alan “Next” butonuna tıklayarak bilgisayara PerfectRegistry kurulumunu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

   r1.PNG

  PerfectRegistry Nasıl Kullanılır?

  1. PerfectRegistry programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayol aracılığıyla programı çalıştırın. PerfectRegistry programını çalıştırdığınızda açılacak arayüz içerisindeki “Start Registry Scan” butonuna tıklayarak bilgisayarınızdaki kayıt defterinde bir tarama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

   r2.PNG

  2. Tarama işlemi sonucunda PerfectRegistry programının tespit ettiği kayıt defteri hatalarını “Fix Issues” butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz.

   r3.PNG

  3. Kayıt defteri hatalarını düzelttikten sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “Next” butonuna tıklayarak PerfectRegistry programını kullanmaya devam edebilirsiniz.

   r4.PNG

  4. PerfectRegistry programının “Defrag Registry” bölümünü kullanarak bilgisayarınızda parçalanmış halde olan kayıt defteri öğelerine birleştirme işlemi uygulayabilirsiniz. Bu işlem, bilgisayarınızda depolama alanı kazanmanıza yardımcı olur.

   r5.PNG

  5. PerfectRegistry programındaki “Backup Registry” özelliği ise bilgisayarınızın kayıt defterini yedeklemenize yardımcı olur. Temizleme veya birleştirme işlemi sonucunda bilgisayarınızda herhangi bir hata meydana geldiğinde önceden almış olduğunuz yedeği bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

   r6.PNG
Facebook yorumları