Picasa indir 3.9.0.139.161

Picasa, ücretsiz ve basit bir şekilde fotoğraf düzenleyebileceğiniz iyi bir programdır.

 1. Fatih.Kocak
  İşletim sistemi:
  Windows 10, Windows 8.1 ve 8, Win 7, Vista ve XP 32 Bit - 64 Bit uyumlu
  Boyut:
  17 MB
  Sürüm:
  3.9.0.139.161
  Dil:
  Türkçe / İngilizce
  Üretici:
  GOOGLE
  Picasa, piyasadaki en iyi fotoğraf düzenleme programlarından birisidir. Hem ücretsiz hem pratik bir fotoğraf düzenleme programıdır.

  Picasa ile Fotoğraflarınızı düzenleyin

  Yeni versiyonu ile yenilenmiş olarak karşımıza çıkan Google Picasa önceki versiyonlarla aynı arayüz yapısını korurken, fotoğraflarınızı Picasa Web Albümü eşzamanlama aracı sayesinde daha rahat bir şekilde hem çevrim içi hem çevrim dışı olarak düzenleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

  [​IMG]

  Picasa, fotoğraflarınızı dizin halinde kullanışlı bir klasör yapısıyla görüntületiyor. Picasa'ya tüm sürücüde fotoğraf taraması yapması için komut verebiliyorsunuz. Veya sadece bir dizinde de arama yaptırabiliyorsunuz. Resime veya fotoğrafa çift tıkladığınızda program, görüntüyü tam ekran olarak gösteriyor ve bir takım temel düzenleme araçlarını ekrana getirerek işlem yapabilmenizi sağlıyor. Bu düzeltme seçenkleri arasında kırpma, düzleştirme, renk-ışık ayarlama ve kırmızı göz düzeltme gibi özellikler yer alıyor.

  [​IMG]

  Picasa'nın yeni sürümü ile gelen Yeni özellikler

  Bu yeni versiyonda, yüz tanıma ve jeo-etiketleme gibi önemli geliştirmeler bulunuyor. Bu yeniliklerden ilki, Picasa'nın artık fotoğraf kitaplığınızı tarayabileceği, insanların yüzlerini tanıyıp çıkarabileceği ve son olarak tanınan yüzlere isim vermeye olanak sağlayacağı anlamına gelmektedir. Bu işlem biraz uzun sürebilir. Fakat işi çabuk bitimek için albümün altındaki İsimsiz etiket'e giderseniz yeni adlar ve yüzleri gruplar halinde ekleyebilirsiniz. Jeo-etiketleme özelliğini kullanmak ise Picasa'da yerleşik olarak bulunan Google Maps ile artık daha kolay bir hal almış durumda. Jeo-etiketleme yapacağınız fotoğrafları seçin, "Yerler" butonuna tıklayarak Google Haritalar'ı açın, uygun yere gelin ve Ok butonuna basın.

  Picasa Fotoğraf Görüntüleyicisi programını Windows varsayılan fotoğraf görüntüleyici olarak ayarlamanızı önerebiliriz. Picasa'nın içinde çok fazla araç olduğu için doğrudan Windows Explorer'da görüntülendiğinde fotoğrafları çok daha hoş bir arayüzde gösterebiliyor. Bu yüzden Picasa'yı varsayılan fotoğraf görüntüleyicisi yapabilirsiniz.

  [​IMG]

  Picasa'nın Genel Özellikleri

  Kullanıcı özelliği için Güvenlik önlemi: Sizden başka birinin görmesini istemediğini fotoğrala şifre koyarak fotoğraflarınızı güvene alabilirsiniz.

  Fotoğraflarınızı oylayın: Fotoğraflarınızı ayırmak için sevdiğiniz fotoğrafları oylayın ve favori haline getirerek arama sırasında kolay bir şekilde bulun.

  Fotoğraf efektleri: Picasa'nın için oldukça etkili efektler bulunmaktadır. Tek tık ile bu efektleri fotoğrafınıza yansıtabiliyorsunuz.

  En iyi fotoğraf düzenleme araçları: Kesme, kırpma, kırmızı göz düzeltme, renk ayarları gibi işlemleri birkaç tıklama ile düzeltmeler uygulayabilirsiniz.

  Fotoğraf yedekleme özelliği: Fotoğraflarınızı kaybetme riskine karşı Fotoğraflarınızı yedekleyebilirsiniz.

  Picasa Programının Artı Yönleri
  1. Basit ve pratik bir arayüz.
  2. Türkçe dil desteği.
  3. Fotoğrafları şifreleyebiliyorsunuz.
  4. Windows varsayılan fotoğraf görüntüleyicisi olarak ayarlayabilirsiniz.
  5. Yüz tanıma ve fotoğraf jeo-etiketleme desteği bulunuyor.
  Picasa Programının Eksi Yönleri
  1. Yüz tanıma özelliğini kullanmak yavaş olabiliyor.
  2. Profesyonel kullanıcılar için biraz yetersiz diyebiliriz.

  Images

  1. picasa_ile_fotograf_albumu_olusturun.jpg
  2. picasa_ile_fotograflariniz_Basit_bir_sekilde_duzenleyin.jpg
  3. picasa_indir.jpg

Recent Reviews

 1. Fatih.Kocak
  Fatih.Kocak
  5/5,
  Version: 3.9.0.139.161
  Picasa Fotoğraf Düzenleme programını kullanarak bilgisayarınızdaki resimleri birkaç saniye içerisinde bulup, resimleriniz üzerinde olağanüstü şeyler yapabilirsiniz.
Facebook yorumları