REAPER 6.01

Bilgisayarınızdaki ses dosyalarını profesyonel bir şekilde düzenlemenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  12,8 MB
  Sürüm:
  6.01
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  REAPER
  REAPER, bilgisayarınızda çok kanallı dalga biçimi sesini kaydetmenizi, düzenlemenizi, karıştırmanızı, oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlayan bir programdır. REAPER, giriş ve çıkış takma adlarını (ses giriş ve çıkışlarınıza ad verebilirsiniz), MIDI aygıtlarını, VST eklentilerini, zarf düzenlemeyi, kullanıcı tanımlı arayüz temalarını, özel eylemleri ve makroları, 3B çevre, fare değiştiricileri, adım zarflarını, Ortam Gezgini'ni destekler. Ayrıca REAPER programını kullanarak önizleme süresi seçebilir, çok kanallı dalga biçimini izleyebilir ve daha fazlasına erişim sağlayabilirsiniz. REAPER programının kullanımı hakkında profesyonel destek almanızı veya eğitim videoları izlemenizi tavsiye ediyoruz.

  Programın Artı Yönleri

  1. REAPER indirmek ücretsizdir.
  2. REAPER programı, profesyonel ses işleri ile uğraşan kullanıcılar için oldukça verimli ve kullanışlı özelliklere sahiptir.
  3. REAPER programı bilgisayarınızda çok düşük sistem belleği kullanır ve düşük özellikli sistemlerde bile herhangi bir donma sorunu ile karşılaşmazsınız.

  Programın Eksi Yönleri

  1. REAPER programının sahip olduğu tüm özellikleri kullanabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.
  2. REAPER programı karmaşık özelliklere sahiptir, bu nedenle ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır.

  REAPER Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara REAPER indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından REAPER indirme otomatik olarak başlatılacaktır.


  REAPER Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayara REAPER kurulum dosyası indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılacak sihirbaz üzerindeki “I Agree” butonuna tıklayarak lisans sözleşmesini onaylayın ve kurulumu başlatın.

   r1.PNG

  2. Lisans sözleşmesini onayladıktan sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinde yer alan “Browse…” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   r2.PNG

  3. PC’ye REAPER kurulumu tamamlandıktan sonra “Close” butonuna tıklayarak kurulum sihirbazından çıkış yapabilirsiniz.

   r3.PNG

  REAPER Nasıl Kullanılır?

  1. REAPER programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayol aracılığıyla kullanmaya başlayabilirsiniz. REAPER programına giriş yapmanızın ardından ilk olarak arayüz üzerinde bulunan “New Project” butonunu kullanarak yeni bir proje oluşturun.

   r4.PNG

  2. REAPER programında oluşturduğunuz proje üzerinde birden fazla ses dosyasına aynı anda farklı işlemler uygulayabilirsiniz. Ayrıca REAPER programını kullanarak birden fazla ses dosyasını da karıştırabilmeniz mümkündür. REAPER programında başlattığınız projeyi kaydederek daha sonrasında tekrar aynı proje üzerinde çalışabilmeniz mümkündür.

   r5.PNG
Facebook yorumları