Reduce Memory 1.3

Bilgisayarınızın belleğini otomatik olarak serbest bırakarak performans artışı sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  868 KB
  Sürüm:
  1.3
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  velociraptor
  Reduce Memory, bilgisayarınızın belleğini (RAM) otomatik veya manuel olarak serbest bırakmanızı sağlayan ücretsiz bir programdır. Bilgisayarınızda çok sayıda programla çalışıyorsanız, daha fazla uygulama çalıştırırken veya güncelleme gerçekleştirirken bilgisayarınızın performansında önemli düşüşler görebilirsiniz. Zorlu işlemleri tanımlamak için Windows Görev Yöneticisi gibi yerel araçları kullanmanıza rağmen belleğinizi halen serbest bırakamıyorsanız Reduce Memory programını kullanabilirsiniz. Reduce Memory programını herhangi bir kurulum işlemi gerçekleştirmeden direkt olarak kullanabileceğiniz için bilgisayarınızda ek dosya veya klasör oluşturmaz ve Windows kayıt defteri girişlerine herhangi bir müdahalede bulunmaz. Bu sayede programı istediğiniz zaman çalıştırarak hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. Reduce Memory programını indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2. Reduce Memory programındaki otomatik RAM temizleme özelliğini aktif ederek hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan bilgisayar belleğinin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

  Reduce Memory Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Reduce Memory indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından bilgisayara Reduce Memory indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.


  Reduce Memory Nasıl Kurulur?

  Reduce Memory programını bilgisayarınıza kurmak için masaüstüne indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda Reduce Memory programı otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Kurulum işlemine gerek duymadan programı hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.


  Reduce Memory Nasıl Kullanılır?

  1. Programı kullanmak için bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Reduce Memory dosyasını çalıştırın. Reduce Memory dosyasını çalıştırdıktan sonra program otomatik olarak bilgisayarınızın belleğini 15 saniyede bir serbest bırakmaya başlayacaktır. Bilgisayarınızın arka planında kullanılmayan ve performans kaybına yol açan işlemler otomatik olarak sonlandırılacaktır. Bu işlem gerçekleştirilirken bilgisayarınızda herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız.

   m1.PNG

  2. Reduce Memory programının “Options” bölümüne giriş yaparak açılacak pencere üzerinden programın sahip olduğu tüm özellikleri hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Ayrıca bu pencere üzerinden 15 saniyede bir otomatik olarak gerçekleştirilen temizleme işleminin hangi sıklıkta yapılacağını da belirleyebilirsiniz.

   m2.PNG

  3. Reduce Memory programındaki bellek temizleme işlemini kendiniz manuel olarak yapmak istiyorsanız programın arayüzünde bulunan “Optimize” butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde bellek temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra serbest bırakılan bellek miktarını programın arayüzü içerisinden görüntüleyebilirsiniz.

   m3.png
Facebook yorumları