RemotePC 7.6.16

Bilgisayarınızdan başka bir bilgisayarı yönetmenizi ve dosya aktarmanızı sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  22,9 MB
  Sürüm:
  7.6.16
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  IDrive
  RemotePC, iki farklı yerde bulunan bilgisayarın birbirine bağlantı sağlamasına yarayan ücretsiz bir programdır. RemotePC programı sayesinde kendi kişisel bilgisayarınızdan başka bir bilgisayara bağlantı sağlayabilir veya karşı tarafta bulunan bir bilgisayarın kişisel bilgisayarınıza bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz. RemotePC programı sayesinde farklı bir yerde bulunan bilgisayarı sanki önünüzdeymiş gibi görüntüleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarınızla ilgili sorunları gidermek ya da iş arkadaşlarınızla bir proje üzerinde çalışmak için RemotePC programında yer alan bazı araçları kullanabilirsiniz. Örneğin: Sohbet penceresi uzaktaki bilgisayarın sahibiyle bir konuşma yapmanızı sağlarken, dosya aktarma özelliği de dosyaları bilgisayarınızdan uzaktaki bilgisayara kopyalamanıza olanak tanır.

  Programın Artı Yönleri

  1. RemotePC programını indirmek ücretsizdir.
  2. RemotePC programına üyeliğiniz ile giriş yaparak sürekli bağlantı sağladığınız bilgisayarları kaydedebilir ve kayıtlı bilgisayarlara tek tuşla erişim sağlayabilirsiniz.
  3. RemotePC programı güvenlidir. Program üzerinde gerçekleştireceğiniz işlemlerin kaydı hiçbir şekilde tutulmaz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. RemotePC programının sahip olduğu özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  RemotePC Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara RemotePC indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Bilgisayarınıza RemotePC indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  RemotePC Nasıl Kurulur?

  1. RemotePC kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz dosyayı çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılan pencere üzerindeki lisans sözleşmesini okuyun ve ardından “I Agree” butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

   r1.PNG

  2. Lisans sözleşmesini onayladıktan sonra RemotePC programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın. RemotePC programının bilgisayarınıza kurulumu hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

   r2.PNG

  RemotePC Nasıl Kullanılır?

  1. RemotePC programının bilgisayarınıza kurulumunun tamamlanmasının ardından masaüstüne oluşturulan kısayolu kullanarak programa giriş yapın. RemotePC programının ana penceresi üzerinde yer alan “Signup Now” yazısına tıklayarak yeni bir RemotePC hesabı oluşturun veya mevcut hesabınızı kullanarak giriş yapın.

   r3.PNG

  2. RemotePC programına üyeliğiniz ile giriş yaparak birden fazla bilgisayarı programın “Always-ON Remote Access” bölümüne ekleyebilir ve bu bilgisayarlara tek tuşla erişim sağlayabilirsiniz.

   r4.png

  3. RemotePC programını kullanarak bilgisayarınıza bağlanmak isteyen uzaktaki bir kullanıcıya “Provide One-Time Access” bölümünde bulunan Access ID ve Key bilgilerinizi gönderin.

   r5.png

  4. Eğer uzaktaki bir bilgisayara bağlanmak istiyorsanız “Connect using One-Time ID” bölümüne giriş yapın ve uzaktaki kullanıcıdan Access ID ve Key bilgilerini isteyin.

   r6.png

  5. Uzaktaki bir bilgisayara erişim sağladıktan sonra uzaktaki bilgisayarı kendi bilgisayarınız gibi yönetebilirsiniz veya dilerseniz File Transfer seçeneğini kullanarak uzaktaki bilgisayara dosya aktarım işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

   r7.png
Facebook yorumları