Rufus indir 3.3

Bilgisayarınızda önyüklenebilir USB sürücüsü oluşturmanıza yarayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  1 MB
  Sürüm:
  3.3
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  Akeo
  Rufus, bir .iso dosyasından önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturmanıza olanak veren bir programdır. Bu, Windows tabanlı bilgisayarlarda bir optik disk sürücüsüne sahip olmayan program ve işletim sistemi yüklemek istediğinizde yardımcı olur.

  Programın Artı Yönleri

  1- Rufus programını indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2-
  Rufus programının boyutu çok düşüktür. Hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.
  3- Programı kullanmak için kurulum yapmanıza gerek yoktur. Kurulum yapmadan Rufusu programını kullanabilirsiniz.
  4- Ne kadar işlem yaparsanız yapın hiçbir şekilde ücret ödemezsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Bazı .iso dosyalarını Rufus üzerinden USB diske yazdırırken yazdırma işlemi uzun sürebiliyor. Programın hız konusunda biraz eksik olduğunu söyleyebiliriz.

  Rufus nasıl indirilir?

  Rufus programını bilgisayarınıza indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Rufus programı indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  Rufus nasıl kurulur?

  Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Rufus programını herhangi bir kurulum yapmadan hızlıca kullanabilirsiniz. Programı kullanmak için yapmanız gereken tek şey programı çalıştırmak.

  Rufus nasıl kullanılır?

  Rufus programını indirme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza indirdiğiniz Rufus programını çalıştırın. Çalıştırdığınız program üzerinde bulunan Device kısmından .iso dosyasını yazdırmak istediğiniz USB diski seçin. Seçtiğiniz USB diskine iso dosyası yazdırmak için içerisinde hiçbir veri bulunmamalıdır. Yazdırma işlemi yapmadan önce kullanacağınız USB Diski biçimlendirin.
  rufus1.png


  “Önyüklenebilir bir disk oluştur”un yanında bulunan onay işaretini seçin ve açılır menüden “ISO Image” öğesini seçin. Bir .iso dosyası, işletim sistemi gibi belirli bir dosya sisteminin tüm içeriğini içeren bir görüntü dosyasıdır.
  rufus2.png


  “ISO Image” öğesinin sağında görüntülenen sürücü görüntüsü logosuna tıklayın ve Rufus ile kullanmayı planladığınız .iso dosyasını seçin.
  rufus3.png

  Rufus programını kullanmak, USB sürücüsünü silmek ve biçimlendirmek istediğinizi onaylamak için “Başlat” a tıklayın ve “Tamam” a tıklayın. Rufus, .iso dosyasının içeriğini USB sürücünüze kopyalamaya başlayacaktır. Bu işlemin tamamlanması biraz zaman alabilir. İşlem tamamlanana kadar ekranı kapatmayın.
  rufus4.png


  Rufus, USB sürücünüzü hazırladıktan sonra ekranda Ready (Hazır) yazısı çıkacaktır. Bu yazıyı gördükten sonra Close (Kapat) butonuna tıklayın.
  rufus5.png

  Rufus programının USB Diske yazdırma işlemi tamamlandıktan sonra USB Diskini bilgisayarınızdan güvenle kaldırmayı seçin. Oluşturduğunuz USB diskinin nasıl kullanılacağına internet üzerinden ulaşabilirsiniz.
  rufus6.png
Facebook yorumları