Screen Ruler 0.4.0

Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz cetvel programı

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  97 KB
  Sürüm:
  0.4.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Bluegrams
  Screen Ruler, bu özelleştirilebilir, hafif ve kullanıcı dostu ekran cetveli ile masaüstünüzdeki çeşitli nesnelerin piksel boyutlarını ölçebilirsiniz. Bir web geliştiricisi olun ya da çeşitli öğelerin piksel boyutunu ölçmeyi içeren diğer projeler üzerinde çalışıyor olun, bir masaüstü cetveli inanılmaz derecede yardımcı olabilir. Screen Ruler, adından da anlaşılacağı gibi, masaüstünüzde bir cetvel görüntüleyen ve ekranınızdaki herhangi bir nesnenin uzunluğunu piksel cinsinden belirlemenizi sağlayan bir programdır. Çeşitli şekillerde özelleştirilebilir ve çalışmak çok kolaydır. Cetveli yatay veya dikey modda kullanabilir, uzunluğunu piksel cinsinden ayarlayabilir ve kullanılabilir opaklık düzeylerinden birini seçebilirsiniz. Ölçümü kolaylaştıran çeşitli işaret türleri etkinleştirilebilirsiniz. Ayrıca Screen Ruler, cetvelin merkezini ve üçte birini vurgulayabilir ve herhangi bir konumda işaretler ayarlayabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. Screen Ruler programını indirmek ücretsizdir.
  2. Screen Ruler programını herhangi bir kurulum işlemine gerek duymadan hızlıca kullanabilirsiniz.
  3. Screen Ruler programının sahip olduğu tüm özellikleri herhangi bir ücret ödemeden sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Screen Ruler programında ayarladığınız özellikleri programın her açılışında yeniden yapılandırmanız gerekmektedir.

  Screen Ruler Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Screen Ruler indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. Screen Ruler kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Screen Ruler Nasıl Kurulur?

  Screen Ruler kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Screen Ruler programını herhangi bir kurulum işlemine gerek duymadan hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz.


  Screen Ruler Nasıl Kullanılır?

  1. Screen Ruler programının indirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz dosyayı çalıştırın. Screen Ruler bilgisayarınızın ekranında otomatik olarak bir cetvel etkinleştirecektir. Bu cetvel sayesinde bilgisayarınızdaki herhangi bir alanı ölçmeye başlayabilirsiniz.

   s1.PNG

  2. Screen Ruler programını dikey ölçümler için de ayarlayabilirsiniz.

   s2.PNG

  3. Screen Ruler programının ana ekranı üzerinde herhangi bir alana sağ tıkladığınızda açılacak menü üzerinden programın özelliklerini kolaylıkla yönetebilirsiniz.

   s3.png

  4. Screen Ruler programının menüsü üzerindeki listeyi kullanarak piksel, santimetre, inç, nokta ve yüzde olarak farklı ölçüm türlerinden ihtiyacınıza uygun olan türü seçebilirsiniz.

   s4.png

  5. Screen Ruler programının mevcut arayüzünün rengini ve boyutunu programın “Ayarlar” bölümüne giriş yaparak düzenleyebilirsiniz.

   s5.PNG
Facebook yorumları