Secure Eraser 5.102

Bilgisayarınızdaki bir dosyayı veya klasörü kalıcı olarak silmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  5,6 MB
  Sürüm:
  5.102
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  ASCOMP Software
  Secure Eraser, temel algoritmaları kullanarak bilgisayarınızdan dosyaları ve klasörleri kalıcı olarak silmek olan güçlü bir yardımcı programdır. Böylece yetkisiz kullanıcıların hassas bilgileri kurtarmasını önleyebilirsiniz. Secure Eraser programı, sezgisel ve profesyonel bir arayüze sahiptir. Silme işlemini başlatmak için, dosya tarayıcısını, ağaç görünümünü veya 'sürükle ve bırak' yöntemini kullanarak dosya ve klasörleri içe aktarabilirsiniz. Güvenli veri silme, Secure Eraser programının özelliklerinden sadece bir tanesidir. Program, daha önce kaldırılmış öğelerin veya sürücülerin ve bölümlerin - sürücünün Ana Dosya Tablosunun (veya MFT) silinmiş dosyalarının ve etkinse Sıra Numarası Günlüğünü Güncelleme'nin (veya USN Journal) dosya adlarının (yalnızca NTFS sürücülerinde) güvenli bir şekilde üzerine yazabilir.

  Programın Artı Yönleri

  1. Secure Eraser programını indirmek ücretsizdir.
  2. Secure Eraser programı çok kullanışlı bir arayüze sahiptir. Programı ilk kez bilgisayarına indirecek kullanıcılar bile kolaylıkla kullanabilir.
  3. Secure Eraser programını kullanarak yaptığınız tüm işlemlerin raporunu çıktı olarak alabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Secure Eraser programının sahip olduğu özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.
  2. Secure Eraser programı üzerinden sileceğiniz dosyalarda geri kurtarma gibi bir seçenek bulunmuyor. Silinen dosyalar bilgisayarınızdan tamamen kaldırılır.

  Secure Eraser Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Secure Eraser indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra PC’ye Secure Eraser indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Secure Eraser Nasıl Kurulur?

  1. Secure Eraser kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra aktif hale gelecek pencere üzerindeki listeyi kullanarak programı kullanmak istediğiniz dil seçimini gerçekleştirin ve ardından “OK” butonuna tıklayın.

   s1.png

  2. Bilgisayarınıza Secure Eraser programını kurabilmeniz için yönlendirileceğiniz pencere üzerinde bulunan lisans sözleşmesini onaylamanız gerekmektedir. Lisans sözleşmesini onaylamak için “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   s2.png

  3. Yönlendirileceğiniz pencere üzerinden Secure Eraser programının bilgisayarınızda kurulumunun yapılacağı disk alanını seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

   s3.png

  4. Secure Eraser kurulumu için istenilen adımları tamamladıktan sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerindeki “Install” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

   s4.png

  5. PC’ye Secure Eraser kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz. Kurulum penceresini kapattıktan sonra Secure Eraser programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   s5.png

  Secure Eraser Nasıl Kullanılır?

  1. Secure Eraser programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. Secure Eraser programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerinde bulunan özelliklerden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Programın asıl amacı olan kalıcı dosya silme özelliğinikullanmak için “File & folder deletion” bölümüne giriş yapın.

   s6.png

  2. “File & folder deletion” bölümüne giriş yaptıktan sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinde bulunan “Add files” veya “Add folder” butonunu kullanarak kalıcı olarak silmek istediğiniz dosyayı ve klasörü seçebilirsiniz. Kalıcı olarak silmek istediğiniz dosya veya klasörleri seçtikten sonra “Start deletion” butonuna tıklayın. Unutmayın: Bu işlem geri alınamaz.

   s7.png

  3. Dosya temizleme işlemi tamamlandıktan sonra Secure Eraser programından çıkış yapabilir veya programın sahip olduğu diğer özellikleri kullanabilirsiniz.

   s8.png
Facebook yorumları