Secure File Deleter 6.05

Bilgisayarınızdan sileceğiniz dosyaları tamamen ortadan kaldırmanızı sağlayan ücretsiz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  1,9 MB
  Sürüm:
  6.05
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  CyRobo
  Secure File Deleter, bilgisayarınızda bulunan herhangi bir dosyayı tamamen ortadan kaldırmanızı sağlayan ücretsiz bir programdır. Secure File Deleter, bilgisayarınızda ihtiyaç duymadığınız dosyaları kalıcı olarak kaldırarak hassas verilerin başkaları için erişilemez kalmasını sağlar. Windows tarafından sağlanan varsayılan silme seçenekleri, dosyaları uygun araçları kullanarak hala kurtarılabilecek bir değişiklik olacak şekilde kaldırır. Secure File Deleter, bu sorunu çözmeyi amaçlayarak olası kurtarma araçlarının ötesindeki herhangi bir dosyayı kalıcı olarak silmenizi sağlar. Gelişmiş ayarlar menüsünde bulunan çeşitli parametreleri özelleştirerek kaldırma işlemini kontrol edebilirsiniz. Bunlar, üzerine yazma sayısının ayarlanması, dosya içeriğinin boşaltılması ve kullanılması gereken algoritmanın seçilmesini içerir.

  Programın Artı Yönleri

  1. Secure File Deleter programını indirmek ücretsizdir.
  2. Secure File Deleter programı çok kullanışlı bir arayüze sahiptir. Programı ilk kez bilgisayarına indirecek kullanıcılar bile kolaylkla kullanabilir.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Secure File Deleter programı üzerinden sileceğiniz dosyalarda geri kurtarma gibi bir seçenek bulunmuyor. Silinen dosyalar bilgisayarınızdan tamamen kaldırılır.

  Secure File Deleter Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Secure File Deleter indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra Secure File Deleter indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Secure File Deleter Nasıl Kurulur?

  1. Secure File Deleter kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızda açılacak penceredeki liste üzerinden Secure File Deleter programını kullanmak istediğiniz dil seçimini gerçekleştirin ve ardından “OK” butonuna tıklayın.

   s1.PNG

  2. Dil seçimini gerçekleştirdikten sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinden Secure File Deleter programının lisans sözleşmesini okuyun ve onaylamak için “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra “Next” butonuna tıklayarak kuruluma devam edebilirsiniz.

   s2.PNG

  3. Bilgisayarınıza Secure File Deleter kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz. Kurulum penceresinden çıkış yapmanızın ardından program bilgisayarınız üzerinde otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   s3.PNG

  Secure File Deleter Nasıl Kullanılır?

  1. Secure File Deleter programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapın. Secure File Deleter programına giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek pencere üzerinde bulunan “Add files” yazısına tıklayarak silmek istediğiniz dosyaları seçebilir veya “Add folders” yazısına tıklayarak bilgisayarınızdaki herhangi bir klasörü içerisindeki veriler ile birlikte tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızdan silmek istediğiniz dosyaları Secure File Deleter programının ana ekranına sürükle bırak yaparak da programa ekleyebilirsiniz.

   s4.PNG

  2. Bilgisayarınızdan tamamen silmek istediğiniz dosyaları Secure File Deleter programına ekledikten sonra programın ana ekranında bulunan “Delete now” butonuna tıklayın.

   s5.PNG

  3. Secure File Deleter programını kullanarak bilgisayarınızdan sileceğiniz dosyaların silme işleminin tamamlanması biraz zaman alabilir. Silme işlemi tamamlanana kadar program penceresini kapatmamaya özen gösterin.

   s6.PNG

  4. Secure File Deleter programı aracılığı ile bilgisayarınızdan sildiğiniz dosyalar geri getirilemeyecek düzeyde silinecektir. Seçtiğiniz dosyaların silme işlemi tamamlandıktan sonra “Thank you!” butonuna tıklayarak Secure File Deleter programından çıkış yapabilirsiniz.

   s7.PNG
Facebook yorumları