SmartCapture 3.16.2

Bilgisayarınızda ekran altıntısı almanıza yardımcı olan bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  1,7 MB
  Sürüm:
  3.16.2
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  DeskSoft
  SmartCapture, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ekran alıntısı aracıdır. SmartCapture programını kullanarak bilgisayarınızın ekranında tam ekran görüntüsü veya özel bir pencere alanı görüntüsü alabilirsiniz. Çekilen görüntüleri doğrudan ana pencerede önizleyebilirsiniz. Düzenleme özelliklerine hızlı bir şekilde erişmenize yardımcı olmak için araç çubukları birincil panele entegre edilmiştir. Özel parametrelerin işlevlerini kendi başınıza çözememeniz durumunda bir yardım kılavuzuna başvurabilir ve araç ipuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca SmartCapture programında aldığınız ekran görüntülerini BMP, GIF, JPG, PNG veya TIF dosya biçiminde yazdırabilir veya dışa aktarabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. SmartCapture programını indirmek ücretsizdir.
  2. SmartCapture programı standart bir ekran alıntısı programına göre daha kapsamlı ve etkili özellikler sunmaktadır.
  3. SmartCapture programını kullanarak aldığınız ekran görüntülerini farklı dosya uzantılarıyla kaydedebilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. SmartCapture programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  SmartCapture Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara SmartCapture indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından bilgisayarınıza SmartCapture indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.


  SmartCapture Nasıl Kurulur?

  1. SmartCapture programını bilgisayarınıza kurmak için masaüstüne indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulumu başlatmak için açılacak pencere üzerindeki “Yes” butonuna tıklayarak lisans sözleşmesini kabul edin.

   s1.PNG

  2. Bilgisayara SmartCapture kurulumunu gerçekleştirmeden önce kurulum penceresi üzerindeki “Browse…” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda konumlandırılacağı alanı seçin ve ardından “Install” butonuna tıklayın.

   s2.PNG

  3. PC’ye SmartCapture kurulumu tamamlanmasının ardından “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz.

   s3.PNG

  SmartCapture Nasıl Kullanılır?

  1. Bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirdiğiniz SmartCapture programına masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. SmartCapture programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerindeki “New” butonuna tıklayarak bilgisayarınızın ekranından herhangi bir alanı görüntü olarak kaydetmeye başlayabilirsiniz.

   s4.png

  2. SmartCapture programını kullanarak bilgisayarınızdaki bir alanı görüntü olarak kaydetmek istediğinizde o alanın kaç piksel olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik, aldığınız görüntünün boyutunu ayarlamanıza yardımcı olur.

   s5.png

  3. SmartCapture programında aldığınız ekran görüntüsünü programın ana ekranında bulunan farklı düzenleme özelliklerini kullanarak düzenleyebilirsiniz. SmartCapture programında düzenleme işlemini bitirdiğiniz ekran görüntüsünü aşağıdaki görselde işaretlenmiş olan butona tıklayarak bilgisayarınızın herhangi bir bölümüne kaydedebilirsiniz.

   s6.PNG

  4. SmartCapture programında oluşturduğunuz görüntüyü farklı görüntü formatlarında bilgisayarınızın istediğiniz bir bölümüne kaydedebilirsiniz.

   s7.png
Facebook yorumları