Smarter Battery 5.8

Dizüstü bilgisayarınızın bataryasının sağlığını korumanıza yardımcı olan basit bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  1,4 MB
  Sürüm:
  5.8
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Microsys Com Ltd
  Smarter Battery, dizüstü bilgisayarınızın pil durumunu izlemenize ve pil ömrünüzü uzatmak ve geliştirmek için kalibrasyon işlemlerini gerçekleştirmenize yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış hafif bir yazılım programıdır. Smarter Battery, zaman, aşınma seviyesi ve boşalma döngüsü değeri gibi şarj veya deşarj seansları sırasında pilin kapasitesi hakkında faydalı veriler sağlar. Ayrıca Smarter Battery, piliniz hakkında, tasarlanmış ve mevcut kapasite, tam şarjlı ve maksimum kapasite, akım voltajı, şarj oranı, cihaz adı, üretici, sıcaklık, seri numarası ve ayrıca uyarı hakkında genel bilgiler sunabilir ve tüm bu bilgileri düz bir metin dosyasına kaydedebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. Smarter Battery programını indirmek ücretsizdir.
  2. Smarter Battery programını kullanarak dizüstü bilgisayarınızın pil sağlığını koruma altına alabilirsiniz.
  3. Smarter Battery programı, dizüstü bilgisayarınızın bataryası hakkında en kapsamlı özelliklere sahip olan programdır.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Smarter Battery programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  Smarter Battery Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza Smarter Battery indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Smarter Battery kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  Smarter Battery Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayarınıza Smarter Battery kurulumunu gerçekleştirmek için bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırmanızın ardından açılacak pencere üzerindeki “Browse…” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   b1.PNG

  2. Smarter Battery programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçtikten sonra kurulum penceresi üzerinde yer alan “Install” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirin.

   b2.PNG

  3. PC’ye Smarter Battery kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   b3.PNG

  Smarter Battery Nasıl Kullanılır?

  1. Smarter Battery kurulumu tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapabilirsiniz. Smarter Battery programını bilgisayarınızda çalıştırmanızın ardından açılacak pencere üzerinden bilgisayarınızın bataryası hakkında detaylı özellikleri görüntüleyebilirsiniz.

   b4.PNG

  2. Smarter Battery programının “Settings” bölümüne giriş yaparak program ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz.

   b5.PNG

  3. Smarter Battery programının “Calibration” özelliğini kullanarak bilgisayarınızın pilini kalibre edebilirsiniz. Bu özellik, bilgisayarınızın pil performansının artmasına ve pil ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır.

   b6.PNG
Facebook yorumları