Snapseed indir (Android) 2.19.0.201907232

Akıllı telefon üzerinden ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Android
  Boyut:
  Cihaza göre değişken
  Sürüm:
  2.19.0.201907232
  Dil:
  Türkçe
  Üretici:
  Google
  Akıllı telefonların hayatımıza girişinden itibaren aynı anda dijital fotoğrafçılık da büyük bir popülarite ile gündelik hayatımızın bir parçası oldu. Yeni bir akıllı telefon almak isteyen kişilerin birincil ihtiyacı fotoğraf çekmek olmasa dahi satın aldıkları telefonların kameralarının çekim kalitesine önem verdikleri gözlemlenmiştir. Fotoğraf çekmek kadar önemli olan bir konu da fotoğrafın internet ve sosyal medya üzerinden paylaşımı. Bu yüzden akıllı telefonlar üzerinden fotoğraf düzenleme araçları son yıllarda akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamalarından oldu.

  Google Play Store üzerinden binlercesine ulaşacağınız fotoğraf düzenleme uygulamaları bulunmaktadır ancak öyle ki Google’ın kendi geliştirdiği Snapseed uygulaması birden fazla uygulama ile yapacağınız düzenlemeyi tek başına üstleniyor. Bilgisayar üzerinden kullanabileceğiniz onlarca profesyonel fotoğraf düzenleme uygulaması mevcutken mobil cihazlar üzerinde profesyonel fazla uygulama bulunmamaktadır. Ancak Snapseed uygulaması sayesinde bir akıllı telefon üzerinden profesyonel fotoğraf düzenleme işlemi yapabilirsiniz. Fotoğraflara filtre ve efekt uygulama dışında kırpma, döndürme, renk ayarı yapma, düzeltme gibi işleri Snapseed ile yapabiliyorsunuz. Snapseed uygulaması sayesinde bilgisayar üzerinden profesyonel fotoğraf düzenleme programlarının yapacağı işi mobil cihazlar üzerinden kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

  Snapseed uygulamasını Google Play Store üzerinden indirip kurulumunu tamamladıktan sonra uygulamanın ilk aşamasında sizi aşağıdaki bu ekran karşılıyor. Herhangi bir yere veya sol üst köşedeki Aç butonuna tıkladığınız zaman sizi galeriye veya kullandığınız fotoğraf depolama alanına yönlendiriyor.
  snap1.jpg

  Yönlendirdiği fotoğraf uygulaması üzerinden fotoğraf seçimi yaptıktan sonra ise aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. Bu ekran üzerinden dilerseniz altta bulunan efektleri kullanarak fotoğraflarınıza uygulayabilirsiniz.
  snap 2.jpg
  Profesyonel bir fotoğraf düzenlemesi yapmak istiyorsanız Araçlar bölümü size daha detaylı bir fotoğraf düzenleme imkanı sunuyor. Araçlar bölümüne tıkladığınızda aşağıdaki seçeneklerden profesyonel fotoğraf düzenlemesi yapabilirsiniz.
  snap3.jpg

  Snapseed, Google tarafından üretildiği zaman ilk olarak Android platform üzerinden ücretsiz olarak kullanılabilirken gördüğü ilgiden sonra iOs markete de ücretsiz olarak eklenmiştir. Benzer fotoğraf düzenleme uygulamalarından farklı olarak kullanımı kolay arayüzü ve yapabileceğiniz işlemlerin sayısının fazla olması Snapseed uygulamasının tercih edilme oranını yükseltiyor. Ayrıca uygulamanın Google tarafından piyasaya sürülmesi ve geliştirilmesi de farklı bir etken tabii ki.Snapseed uygulamasını biraz kullandıktan sonra ortaya çıkan fotoğraflara siz bile inanamayacaksınız.
Facebook yorumları