SoftPerfect RAM Disk 4.0.9

Bilgisayarınızda sanal disk oluşturmanızı sağlayan basit ve kullanışlı bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  3,4 MB
  Sürüm:
  4.0.9
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  SoftPerfect
  SoftPerfect RAM Disk, bilgisayarınızınsistem belleğinde geçici verileri depolayabilen sanal diskler oluşturabilen basit ve kullanışlı bir programdır. Bellek, fiziksel sabit diskten daha hızlı olduğundan, bu aktarım bilgisayarınızın tepki süresini azaltabilir ve ayrıca sabit sürücünün kullanım amacını engelleyerek donanım bileşenlerinin ömrünü uzatabilir. SoftPerfect RAM Disk, herhangi bir boyutta, istediğiniz sürücü harflerinin sayısı ve boş depolama alanı olması için istediğiniz kadar sanal disk oluşturabilir. Yeni disk bir RAW, FAT, FAT32 veya NTFS dosya sisteminde veri toplayabilir ve çıkarılabilir olarak monte edilebilir. Oluşturulan tüm sanal depolama alanları, monte edilmiş diskleri boyut ve türleriyle birlikte görüntüleyen SoftPerfect RAM Disk programının ana arayüzü içerisinde kolayca yönetilebilir.

  Programın Artı Yönleri

  1. SoftPerfect RAM Disk indirmek tamamen ücretsizdir.
  2. SoftPerfect RAM Disk, kategorisinde yer alan diğer programlara göre en etkili sonucu veren programdır.
  3. SoftPerfect RAM Disk programında oluşturduğunuz sanal diskleri kolaylıkla bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. SoftPerfect RAM Disk programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  SoftPerfect RAM Disk Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara SoftPerfect RAM Disk indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından PC’ye SoftPerfect RAM Disk indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.


  SoftPerfect RAM Disk Nasıl Kurulur?

  1. PC’ye SoftPerfect RAM Disk kurulumu için bilgisayarınıza indirmiş olduğunuzu kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılacak kurulum sihirbazı üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu başlatın.

   s1.PNG

  2. SoftPerfect RAM Disk kurulumunun ikinci adımında ise programın dosyalarının bilgisayarınızda saklanacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   s2.PNG

  3. Bilgisayara SoftPerfect RAM Disk kurulum işlemi tamamlanmasının ardından “Finish” butonuna tıklayarak kurulum sihirbazını kapatabilirsiniz.

   s3.PNG

  SoftPerfect RAM Disk Nasıl Kullanılır?

  1. SoftPerfect RAM Disk programını kullanmak için kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın masaüstünde oluşturulacak olan kısayolu kullanın. SoftPerfect RAM Disk programını çalıştırdıktan sonra açılacak pencere üzerindeki “+” butonuna tıklayarak yeni bir sanal disk oluşturabilirsiniz.

   s4.png

  2. Sanal disk oluşturmak için açılacak pencere üzerinden sanal diskin sahip olacağı tüm özellikleri kendiniz belirleyebilirsiniz. 1 numaralı alanda işaretlenmiş olan seçenekleri kullanarak sanal diskinizin hangi boyuta sahip olacağını ve ismini belirleyin ve ardından “OK” butonuna tıklayarak sanal diskinizi oluşturun.

   s5.png

  3. SoftPerfect RAM Disk programını kullanarak oluşturduğunuz sanal disk(leri) bilgisayarınızda disklerinizin bulunduğu konuma giderek görüntüleyebilir ve kullanabilirsiniz.

   s6.png
Facebook yorumları