Speedtest by Ookla (Android) 4.4.28

Android cihazlarınızdan internet hızını test etmenizi sağlayan uygulama

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Android
  Boyut:
  12,2 MB
  Sürüm:
  4.4.28
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Ookla
  Speedtest by Ookla, Android cihazlarınızdan internet bağlantınızın indirme ve yükleme hızını test etmek için kullanılan bir uygulamadır. Ağınızın hızını test etmek önemlidir ve kullanıcıların indirme ve yükleme hızını doğru bir şekilde ölçebilecek güvenilir bir uygulamaya ihtiyaçları vardır. Speedtest by Ookla, özellikle dünyanın her yerinde hassas ölçümler sağlayabilen sunuculara sahiptir. Uygulamanın kendisi kullanımı çok kolaydır. Sadece test düğmesine dokunun ve tamamlanmasını bekleyin. Test tamamlandığında, sonuçları ve paylaşma seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz.

  Uygulamanın Artı Yönleri

  1. Speedtest by Ookla uygulamasını indirmek ücretsizdir.
  2. Speedtest by Ookla uygulaması internet hızı hesaplama konusunda en doğru sonucu veren uygulamadır.
  3. Speedtest by Ookla uygulamasında elde ettiğiniz test sonuçlarını dışa aktarabilir ve dilediğiniz platformda paylaşabilirsiniz.

  Uygulamanın Eksi Yönleri

  1. Speedtest by Ookla uygulaması üzerinde reklam barındırmaktadır. Bu reklamları kaldırabilmeniz için uygulamaya ödeme yapmanız gerekmektedir.

  Speedtest by Ookla Nasıl İndirilir?

  Speedtest by Ookla uygulamasını Android cihazınıza indirmek için sayfanın üst kısmında yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra cihazınızdan yönlendirileceğiniz Play Store uygulamasında bulunan Yükle butonuna dokunarak Speedtest by Ookla uygulamasını Android cihazınıza indirebilirsiniz.


  Speedtest by Ookla Nasıl Kurulur?

  Play Store uygulaması üzerinden Android cihazınıza indirdiğiniz Speedtest by Ookla uygulamasının cihazınıza kurulum işlemi de otomatik olarak tamamlanır. Speedtest by Ookla uygulamasını kullanmak için uygulamayı cihazınız üzerinde başlatmanız yeterli olacaktır.


  Speedtest by Ookla Nasıl Kullanılır?

  1. Speedtest by Ookla uygulamasınınindirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamaya cihazınızın menüsü üzerinden giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Speedtest by Ookla uygulamasına giriş yaptıktan sonra açılacak ekran üzerindeki “GO” butonuna dokunarak internet hızınızın test işlemini başlatabilirsiniz.

   s1.jpg

  2. Speedtest by Ookla uygulamasındaki test işleminin tamamlanma süresi bağlandığınız sunucunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Test tamamlanana kadar uygulamayı kapatmamaya özen gösterin.

   s2.png

  3. Speedtest by Ookla uygulamasında başlattığınız internet hızı test işlemi tamamlandıktan sonra uygulamanın ana ekranı üzerinden internetinizin mevcut indirme ve yükleme hızını görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz bu sonucu farklı platformlarda da paylaşabilirsiniz.

   s3.jpg

  4. Eğer kullanılan sunucunun yeterince hızlı olmadığını düşünüyorsanız, Speedtest by Ookla uygulamasında farklı bir sunucuya geçerek yeni bir test yapabilirsiniz.

   s4.png
Facebook yorumları