StartupStar 2020.12.03

Bilgisayarınızda otomatik olarak başlatılan programları ve servisleri düzenlemenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  3,5 MB
  Sürüm:
  2020.12.03
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Abelssoft
  StartupStar, bilgisayarınızı başlattığınızda otomatik olarak çalışan tüm programları, uygulamaları veya servisleri kaldırmanızı veya devre dışı bırakmanızı sağlayan bir programdır. StartupStar, sistem başlangıcında çalışması için zamanlanan uygulamaları listeden kaldırarak veya devre dışı bırakarak düzenlemenize yardımcı olabilir. Dahası, durum simgelerini tıklatarak, gereksinimlerinize bağlı olarak girişi kolayca silebilir, engelleyebilir veya "gecikmeli başlatma" uygulaması olarak ayarlayabilirsiniz. Gerekirse, Açma/Kapama düğmesini tıklatarak uygulamayı başlatabilir, seçilen öğeyle ilgili diğer kullanıcıların derecelendirmelerini görebilir ve isterseniz bir yorum ekleyebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. StartupStar indirmek ücretsizdir.
  2. StartupStar programı başlangıçta çalışan tüm işlemlere kesin bir şekilde müdahale etmenizi sağlar.
  3. StartupStar, yeni giriş konumunun seçimini belirli kriterlere göre sınırlar.

  Programın Eksi Yönleri

  1. StartupStar programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  StartupStar Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara StartupStar indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladığınızda StartupStar programını bilgisayarınıza ücretsiz olarak hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.


  StartupStar Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz StartupStar kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırınca açılacak pencere üzerindeki “Browse…” butonu aracılığıyla programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   s1.PNG

  2. StartupStar programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı belirledikten sonra pencere üzerindeki “Install” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

   s2.PNG

  3. PC’ye StartupStar kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra StartupStar programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   s3.PNG

  StartupStar Nasıl Kullanılır?

  1. StartupStar programına bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. StartupStar programını bilgisayarınızda çalıştırdığınızda karşınıza gelecek arayüz üzerinden bilgisayarınızda otomatik olarak çalışan programların, uygulamaların ve servislerin toplam sayısını görüntüleyebilirsiniz.

   s4.PNG

  2. StartupStar programının “Startentries” bölümüne giriş yaparak bilgisayarınızı çalıştırdığınızda otomatik olarak başlatılan servisleri, programları ve uygulamaları listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz. Otomatik olarak başlatılan herhangi bir işlemi geciktirmek veya tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, o programın veya servisin “Status” bölümünde yer alan açılır pencereyi kullanabilirsiniz.

   s5.PNG

  3. StartupStar programı sadece başlangıçta başlatılan programları ve servisleri devre dışı bırakmanız haricinde içeriğinde birkaç farklı özellik barındırmaktadır. Bu özelliklerden biri ise “Firewall” özelliğidir. “Firewall” özelliği, başlangıçta ekleneceği zaman sizi doğrudan uyaran bir arka plan özelliğidir. Ayrıca, daha önce engellenmiş olarak tanımlanan yeni girişleri otomatik olarak engeller.

   s6.PNG

  4. StartupStar programının sahip olduğu son özellik ise “Backup Center” özelliğidir. “Backup Center” özelliği, bir şeyi yanlışlıkla değiştirdiyseniz veya bir şey düzgün çalışmıyorsa değişiklikleri geri alma olanağı sağlar. İki seçenek vardır. Son program başlangıcından veya belirli bir tarihten bu yana değişiklikleri geri alabilirsiniz.

   s7.PNG
Facebook yorumları