Sublime Text indir 3.1.1

Bilgisayarınızda bulunan HTML ve CSS dosyalarını düzenlemenizi sağlayan ücretsiz kod editörü

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  7,9 MB
  Sürüm:
  3.1.1
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Sublime HQ
  Sublime Text, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz kod editörüdür. Sublime Text programını kullanarak HTML ve CSS formatında yazılmış kodları kolaylıkla yazabilirsiniz. Sublime Text programını kurduktan sonra dışarıdan ekleyebileceğiniz eklentiler ile kod yazma işlemini daha da kolaylaştırabilirsiniz. HTML ve CSS formatında web sayfaları oluşturan ve düzenleyen kişilerin vazgeçilmez programı olan SublimeText programını nasıl indirebileceğinizi, nasıl kuracağınızı ve nasıl kullanıldığını bu yazı üzerinden öğrenebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1- Sublime Text programını indirmek tamamen ücretsizdir.
  2- Sublime Text
  diğer HTML kod düzenleme editörlerine göre daha kullanışlı bir kod düzenleme editörüdür.
  3- Sublime Text programı üzerine dahil edeceğiniz eklentiler sayesinde kullanım kolaylığını daha da arttırabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Sublime Text programının sahip olduğu tüm özellikleri kullanabilmeniz için Sublime Text Pro sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  Sublime Text indirme nasıl yapılır?

  Bilgisayarınıza Sublime Text indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Sublime Text indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  Sublime Text kurulumu nasıl yapılır?

  Sublime Text kurulum indirme işlemi tamamlandığında kurulum dosyasını çalıştırın. Kuruluma başlamak için karşınıza gelecek pencere üzerinden Next butonuna tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz.

  s1.png

  Sublime Text programı bilgisayarınız üzerinde çok düşük boyutlu yer kaplamaktadır. Sublime Text programının kurulum yapılacağı alanı seçin ve ardından Next butonuna tıklayın.

  s2.png

  Kurulum yapılacağı alanı seçtikten sonra Install butonuna tıklayarak Sublime Text kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

  s3.png

  Sublime Text kurulumu tamamlandıktan sonra Finish butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

  s4.png

  Sublime Text nasıl kullanılır?

  Sublime Text programının kurulum işlemi tamamlandıktan sonra programı çalıştırın. Sublime Text programını ilk kez kullanacaklar için karşısına çıkacak boş ekran kullanıcıyı şaşırtabilir ancak ekleyeceğiniz eklentiler sayesinde kullanmak istediğiniz yazılım dilini seçerek Sublime Text programını kullanmaya başlayabilirsiniz. Sublime Text programını profesyonel bir şekilde kullanmak istiyorsanız internet üzerinde bulunan binlerce dersler arasından dilediğinizi izleyerek kullanımını öğrenebilirsiniz.

  s5.png

  Sublime Text programı üzerinden yazmış olduğunuz HTML kodları kategorilerine göre ayrılacağı için renklerinde farklılık görebilirsiniz. Bu renk farklılığı kod yazma işlemini gerçekleştirirken kodu yazan kişiye kolaylık sağlamaktadır.

  s6.png

  Sublime Text programı üzerinde yer alan sekmeler sayesinde program üzerinde birden fazla HTML kod sayfasını düzenleyebilirsiniz.

  s7.png
Facebook yorumları