Surfblocker 5.11

Bilgisayarınızdan istediğiniz web sitesinin internet erişimi engelleyebileceğiniz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  14,2 MB
  Sürüm:
  5.11
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Blumentals Software
  Surfblocker, bilgisayarınızdan belirli web sitelerinin, internet hizmetlerinin ve programların internet erişimini engellemenizi sağlayan programdır. Surfblocker, basit bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir ve böylece çok az PC deneyimi olanların bile, artık herhangi bir kullanım için erişilebilir olmayacak şekilde engellenen web sitelerini hızlı bir şekilde ayarlayabilir. Ayrıca, oluşturduğunuz bir zamanlamaya göre kullanıcıların internet içeriğine tamamen erişmelerini bile engelleyebilirsiniz. Ek olarak Surfblocker, ana bilgisayar üzerinde programların ve hizmetlerin çalışmasını engellemenize ve izin verilen tüm IP'lerin bulunduğu bir beyaz liste oluşturmanıza yardımcı olabilir.

  Programın Artı Yönleri

  1. Surfblocker indirmek tamamen ücretsizdir.
  2. Surfblocker programını çalışanlarınızın veya evinizdeki çocuklarınızın bazı içeriklere erişmesini engellemek için kullanabilirsiniz.
  3. Surfblocker programını özel bir şifre sayesinde şifreleyebilir ve diğer kullanıcıların erişimini engelleyebilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. Surfblocker programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  Surfblocker Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Surfblocker indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayın. Bilgisayarınıza Surfblocker indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.


  Surfblocker Nasıl Kurulur?

  1. Surfblocker kurulumu için bilgisayarınıza indirmiş olduğunuzu kurulum dosyasını çalıştırın. Dosyayı çalıştırdıktan sonra açılacak kurulum penceresi üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   s1.PNG

  2. Surfblocker kurulumunun ikinci adımında ise “Browse…” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştirin.

   s2.PNG

  3. PC’ye Surfblocker kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz.

   s3.PNG

  Surfblocker Nasıl Kullanılır?

  1. Surfblocker programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayol aracılığıyla programa giriş yapın. Surfblocker programına giriş yaptıktan sonra açılacak pencere üzerinden programda kullanmak istediğiniz şifreyi belirleyin ve ardından “OK” butonuna tıklayın.

   s4.PNG

  2. Surfblocker programında kullanmak istediğiniz şifreyi belirledikten sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinden programı yönetmeye başlayabilirsiniz. Surfblocker programının ana penceresi üzerindeki “Block everything” seçeneğini işaretleyerek bilgisayarınızın internet bağlantısını tamamen kısıtlayabilirsiniz.

   s5.PNG

  3. Eğer Surfblocker programını kullanarak sadece belirli bir programı, web sitesini veya internet servisini kısıtlamak istiyorsanız programın “Block selected websites and services only” özelliğini kullanabilirsiniz.

   s6.PNG

  4. Surfblocker programının “Blocked Resources” penceresindeki “Blocked Programs” bölümüne giriş yaparak bu bölüm üzerinden internet erişimini engellemek istediğiniz programı “Add…”butonunu kullanarak Surfblocker programına ekleyebilirsiniz.

   s7.PNG

  5. Surfblocker programının “Blocked Services” bölümüne giriş yaparak internet erişimini engellemek istediğiniz servisleri ayarlayabilirsiniz.

   s8.PNG

  6. Surfblocker programındaki en etkili özellik olan “Blocked Websites” özelliği sayesinde bilgisayarınızdan erişimini kısıtlamak istediğiniz websitelerini bu pencereye ekleyebilirsiniz.

   s9.PNG
Facebook yorumları