SysHardener 1.5

Bilgisayarınızın işletim sistemi ayarlarını değiştirmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  5,9 MB
  Sürüm:
  1.5
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  NoVirusThanks
  SysHardener, Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarınızdaki değiştirilemeyen sistem güvenlik ayarlarına müdahale etmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. SysHardener programını kullanarak bilgisayarınızın sisteminde güvenlik açığı yaratabilecek özellikleri devre dışı bırakabilir veya kısıtlayabilirsiniz. Programdaki ek güvenlik ayarlarını kullanarak Windows dosya korumasını, sürücü bütünlüğünü denetlemeyi veya SmartScreen özelliğini açabilir ve otomatik oynatma ve otomatik çalıştırma ve Windows uzaktan yardım gibi özellikleri kapatabilirsiniz. Ayrıca SysHardener, kullanılmayan Windows hizmetlerini devre dışı bırakabilir ve JavaScript ve Java dosyaları, toplu iş dosyaları, ekran koruyucular vb. gibi belirli uzantılar için dosya ilişkilendirmelerini de kaldırabilir.

  Programın Artı Yönleri

  1. SysHardener indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.
  2. SysHardener programı içerisinde yer alan farklı sistem araçlarını kullanarak sisteminize geri yükleme, temizleme ve düzeltme gibi işlemler uygulayabilirsiniz.
  3. SysHardener programını kullanarak bilgisayarınızın sistem güvenliğini artırabilirsiniz.

  SysHardener Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara SysHardener indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra SysHardener kurulum indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  SysHardener Nasıl Kurulur?

  1. Bilgisayara SysHardener kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda açılan kurulum sihirbazı içerisinde yer alan “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   s1.PNG

  2. Kurulumun diğer aşamasında ise “Browse…” butonuna tıklayarak program dosyalarının saklanacağı konumu belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın.

   s2.PNG

  3. PC’ye SysHardener kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   s3.PNG

  SysHardener Nasıl Kullanılır?

  1. Basit bir kurulum işleminden sonra SysHardener programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulan kısayolu kullanarak başlatın. SysHardener programını başlattığınızda açılacak arayüz içerisinde bulunan “Harden Windows” bölümünden bilgisayarınızın güvenlik ayarlarını listelenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

   s4.PNG

  2. SysHardener programının içerisinde listelenmiş olarak bulunan Windows Güvenlik Düzenlemeleri seçeneklerinden kapalı olan özellikleri aktif hale getirerek bilgisayarınızda daha etkin bir koruma sağlayabilirsiniz.

   s5.PNG

  3. SysHardener programındaki listenin devamında ise işletim sisteminizdeki tüm çalışan veya çalışmayan servislere müdahale edebilirsiniz. Bilgisayarınızdan daha fazla performans almak amacıyla bazı servisleri kapatabilirsiniz ancak bu işlem sizin güvenliğinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle; herhangi bir servisi kapatmadan önce servisin yanında bulunan information (bilgi) butonuna tıklayarak servis hakkında detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz.

   s6.PNG

  4. Güvenlik ve servis özelliklerinin dışında SysHardener programı bilgisayarınız için yararlı bir takım araçlara sahiptir. SysHardener programının “System Tools” bölümünü kullanarak Sistem Geri Yükleme, Kayıt Defteri Düzenleyici, Görev Yöneticisi, Etkinlik İzleyicisi, Sistem Bilgisi Gösterici vb. gibi çeşitli araçları kullanabilirsiniz.

   s7.PNG
Facebook yorumları