Tor Browser indir 8.0

Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz özel ağa sahip bir internet tarayıcısı

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  53 MB
  Sürüm:
  8.0
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  TorProject
  Tor Browser, bilgisayarınızda interner üzerinde çevrimiçi olduğunuzda kimliğinizi gizleyen bir web tarayıcı yazılımıdır. Bunu birkaç farklı şekilde yapar. İlk olarak, ağ içinde iletilen verileri karıştırmak için şifreleme kullanır. İkincisi, kişisel IP adresinize bağlı veriler dahil olmak üzere, çevrimiçi kimliğinizi gizlemek için Tor ağındaki rastgele sunucular arasında bu verileri yönlendirir. Kısacası Tor Browser sayesinde internet üzerinde erişime engellenmiş bir web sitesine kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu sitelere giriş yaparken kişisel kimliğiniz (IP adresiniz) gizli kalır ve tam gizlilik sağlar.

  Programın Artı Yönleri

  1- Tor Browser progamını kullanmak ücretsizdir.

  2- Tor Browser sayesinde internette dolaşımdayken başkaları tarafından izlenmeden anonim olarak dolaşım sağlayabilirsiniz.

  3- Bazıinternet sağlayıcıları veya hükümetler tarafından engellenen hizmetlere erişmek için Tor'u da kullanabilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Tor Browser programı üzerinde Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

  2- Tor Browser üzerinde IP'niz gerçekten gizli olsa da, verilerinizin gizli olmadığını unutmayın: ağ üzerinden gönderdiğiniz tüm formlar/iletiler dahil, bir web sitesine gönderdiğiniz her şey izlenebilir.

  Tor Browser nasıl yüklenir?

  Tor Browser programını bilgisayarınıza yüklemek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. TOR Browser kurulum dosyası bilgisayarınıza indirme işlemi başlayacaktır.

  Tor Browser nasıl kurulur?
  TOR Browser kurulum dosyası indirme işlemi bittiğinde bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Karşınıza çıkan ekrandan kurulum için kullanacağınız dili seçin ve OK butonuna tıklayın.
  tor1.PNG

  Dil seçimini yaptıktan sonra TOR Browser kurulumu hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan Bitir butonuna tıklayın. TOR Browser otomatik olarak çalışacaktır.
  tor2.PNG

  Tor Browser nasıl kullanılır?
  Programın kurulumundan sonra ilk olarak karşınıza TOR özel ağına bağlanmanız için Tor Network Settings ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinde bulunan Connect butonuna tıklayın.
  tor3.png

  Connect butonuna tıkladıktan sonra Tor özel ağına bağlanma işlemi başlayacaktır. Bu işlem biraz zaman alabilir. İşlem tamamlanana kadar kurulum ekranını kapatmayın.
  tor4.PNG


  Tor özel ağ bağlantısı sağlandıktan sonra program bilgisayarınız üzerinden tamamen kullanılabilir hale geliyor. Ancak Tor Browser ile birlikte ekstra bir VPN programı kullanmanız daha iyi olur. İletilen paketleri yalnızca tarayıcıda değil, tüm diğer programlarda da şifreler ve anonim sunucuların kullanımını gizler.
  tor5.PNG
Facebook yorumları