Tuxboot 0.8.2

Bilgisayarınızda önyüklenebilir bellek oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  4,9 MB
  Sürüm:
  0.8.2
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Tuxboot
  Tuxboot, bilgisayarınızda önyüklenebilir USB sürücüleri oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış küçük bir programdır. Tuxboot, artık disk yazdırmak zorunda olmadığınız ve USB sürücüsünü önyüklenebilir bir aygıt olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Tuxboot, birden fazla platformda çalışır ve kullanımı son derece kolaydır. Arayüzü geniş kapsamlıdır ve önyüklenebilir aygıt oluşturmak için gerekli tüm seçenekleri barındırır. Kullanışlı arayüzü sayesinde Tuxboot programını tüm kullanıcılar kolayca kullanabilir. Yeni bir sürücü oluşturmak için, görüntü dosyasını bilgisayardan seçmeniz yeterlidir. Program, ISO ve 7ZS adında birkaç dosya formatını desteklemektedir. Ayrıca tüm bu özelliklere ek olarak aygıt türünü (USB Sürücü veya Sabit Sürücü) ve sürücünün harfini tanımlamak da mümkündür.

  Programın Artı Yönleri

  1. Tuxboot indirmek ücretsizdir.
  2. Tuxboot programını herhangi bir kurulum işlemine gerek duymadan kullanabilirsiniz.
  3. Tuxboot programının sahip olduğu tüm özellikleri herhangi bir ücret ödemeden sınırsız olarak kullanabilirsiniz.

  Tuxboot Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara Tuxboot indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Bu butona tıklamanızın ardındanTuxboot programını bilgisayarınıza ücretsiz olarak hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Kurulum dosyasının boyutu düşük olduğu için indirme işlemi kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.


  Tuxboot Nasıl Kurulur?

  Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Tuxboot kurulum dosyasını çalıştırın. Tuxboot programını herhangi bir kurulum işlemine gerek duymadan direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.


  Tuxboot Nasıl Kullanılır?

  1. Tuxboot programına bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak giriş yapın. Tuxboot programına giriş yaptıktan sonra önyüklenebilir bir disk oluşturmak için “Pre Downloaded” seçeneğini işaretleyin.

   t1.png

  2. “Pre Downloaded” seçeneğini işaretledikten sonra üzerinde “…” bulunan butona tıklayarak yazdırmak istediğiniz ISO dosyasını seçin. ISO dosyasını seçtikten sonra dosyanın yazdırılacağı çıkarılabilir diski seçin ve ardından “OK” butonuna tıklayın.

   t2.png

  3. Yazdırmak istediğiniz ISO dosyasını ve yazdırılacağı diski seçtikten sonra dosya yazdırma işlemi otomatik olarak başlatılacaktır. Dosya yazdırma işlemi tamamlanana kadar Tuxboot programını kapatmamaya özen gösterin. Bu işlemin tamamlanma süresi; seçtiğiniz dosyanın boyutuna, bilgisayarınızın performansına ve yazdırdığınız diskin performansına göre değişiklik gösterebilir.

   t3.png

  4. Seçtiğiniz ISO dosyasının diske yazdırma işlemi tamamlandıktan sonra “Exit” butonuna tıklayarak Tuxboot programından çıkış yapabilirsiniz. Tuxboot programından çıkış yapmanızın ardından oluşturduğunuz önyüklenebilir belleği kullanmaya başlayabilirsiniz.

   t4.png
Facebook yorumları