UNFORMAT 9.0.2

Bilgisayarınızdan silinen dosyaları profesyonel bir şekilde kurtarabilen program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  25,3 MB
  Sürüm:
  9.0.2
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  LSoft Technologies
  UNFORMAT, bilgisayarınızda biçimlendirilmiş sürücüler veya silinmiş öğeler gibi farklı veri kaybı senaryoları nedeniyle kaybolan dosyaları kurtarma konusunda uzmanlaşmış bir programdır. UNFORMAT, biçimlendirilmiş HDD ve USB flash sürücüler ile NTFS, FAT32 ve FAT dosya sistemleriyle çalışır. UNFORMAT, mantıksal veya fiziksel sürücülerden veya disk görüntülerinden kayıp verileri almanıza olanak tanır. Ayrıca, sabit sürücünün adı, boyutu ve en son biçimlendirildiği tarih hakkındaki bilgileri görüntüler. Listeyi tek bir tıklamayla yenileyebilirsiniz. Ayrıca, seçilen sürücüde depolanan dosyalara ve klasörlere hızlı erişim sağlayan gelişmiş bir görünüm modu desteği de vardır. Explorer'da olduğu gibi klasörlerin içeriğine göz atabilir ve ad, boyut, değişiklik tarihi ve özellik gibi her öğeyle ilgili ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. UNFORMAT programını indirmek ücretsizdir.
  2. UNFORMAT programı kaybolan verilerinizi kurtarma konusunda kesin sonuçlar sunmaktadır.
  3. UNFORMAT programını kullanarak taşınabilir disklerinizden silinen verilerinizi de kurtarabilirsiniz.
  4. UNFORMAT programı çok kullanışlı bir arayüze sahiptir. Programı ilk kez bilgisayarına indirecek kullanıcılar bile kolaylıkla kullanabilir.

  Programın Eksi Yönleri

  1. UNFORMAT programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  UNFORMAT Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara UNFORMAT indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayınız. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra UNFORMAT indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  UNFORMAT Nasıl Kurulur?

  1. UNFORMAT kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Dosyayı çalıştırdığınızda açılacak kurulum sihirbazı üzerindeki “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyerek lisans sözleşmesini onaylayın ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   u1.PNG

  2. Kurulumun ikinci bölümünde ise UNFORMAT programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı “Browse…” butonunu kullanarak belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kurulumu gerçekleştirin.

   u2.PNG

  3. Bilgisayara UNFORMAT kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum sihirbazından çıkış yapabilirsiniz.

   u3.PNG

  UNFORMAT Nasıl Kullanılır?

  1. UNFORMAT programını kullanmak için bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapın. UNFORMAT programını çalıştırdığınızda açılacak pencere üzerindeki listelenmiş olan sürücülerden veri kurtarmak istediğiniz sürücüyü seçin ve ardından tarama işlemini başlatın.

   u4.PNG

  2. Silinen dosyaların tarama işlemi gerçekleştirilirken UNFORMAT programını kapatmamaya özen gösterin. Pencere üzerinden tarama işlemini takip edebilirsiniz.

   u5.PNG

  3. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra seçtiğiniz sürücüden silinmiş olan dosyaları görüntüleyebilirsiniz. Silinen dosyalardan kurtarmak istediğiniz seçin ve ardından “Recover to…” butonuna tıklayarak kurtarılan dosyaların bilgisayarınızda kaydedileceği alanı belirleyin.

   u6.PNG

  4. Veri kurtarma işlemi tamamlandıktan sonra “Open target” butonuna tıklayarak kurtarılan verileri görüntüleyebilirsiniz.

   u7.PNG
Facebook yorumları