USB Block 1.7.6

Bilgisayarınıza bağladığınız çıkarılabilir disklerin güvenliğini yönetmenizi sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  5,2 MB
  Sürüm:
  1.7.6
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  NewSoftwares LLC
  USB Block, bilgisayarınızda yalnızca yetkili USB flash sürücülere, CD'lere, DVD'lere, harici sürücülere ve ağ bağlantılarına erişim izni vererek kullanıcıların veri sızmasını önlemesini sağlayan güçlü bir programdır. USB Block programının bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirdikten sonra program sizden bir şifre belirlemenizi ister. Taşınabilir bir aygıt bilgisayarınıza her bağlandığında USB Block programı şifrenizi kullanarak aygıtı yetkilendirmenizi veya engellemenizi sağlayan küçük bir pencere görüntüler. Ayrıca, USB Block geçmişte kullanılan cihazları ve durumlarını hatırlar. Belirlediğiniz şifreyi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Tüm bu özelliklere ek olarak program üzerinden cihaz türü ve adı, toplam cihaz bağlama sayısı ve PC kullanıcısı gibi ayrıntıları içeren son yüz günlük ve raporları görüntüleyebilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. USB Block programını indirmek ücretsizdir.
  2. USB Block bilgisayarınızı veri sızıntısından korumanıza yardımcı olur.
  3. USB Block programının sahip olduğu kullanıcı dostu arayüzü sayesinde programı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  4. USB Block programında bulunan gizli mod özelliği ve kapsamlı raporlar özelliği sayesinde program çok etkili sonuçlar vermektedir.

  Programın Eksi Yönleri

  1. USB Block programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  USB Block Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza ücretsiz USB Block indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


  USB Block Nasıl Kurulur?

  1. USB Block kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra aktif hale gelecek kurulum penceresi üzerindeki “Next” butonuna tıklayın.

   u1.png

  2. Kurulumun ikinci aşamasında ise PC’ye USB Block kurulumunun yapılacağı alanı “Browse…” butonuna tıklayarak seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

   u2.png

  3. Bilgisayara USB Block kurulumunu gerçekleştirmek için kurulum penceresi üzerinde yer alan “Install” butonuna tıklayın.

   u3.png

  4. USB Block kurulum işlemi tamamlandıktan sonra kurulum penceresinde yer alan “Finish” butonuna tıklayarak pencereyi kapatabilirsiniz. Kurulum penceresini kapatmanızın ardından USB Block programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   u4.png

  USB Block Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işlemini tamamladığınız USB Block programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. USB Block programına giriş yapmanızın ardından aktif hale gelecek pencere üzerinden programda kullanmak istediğiniz şifreyi belirleyin. Bu şifreyi bir yere not almayı unutmayın.

   u5.png

  2. USB Block programında kullanmak istediğiniz şifreyi belirledikten sonra programın ana ekranına yönlendirileceksiniz. Programın ana ekranı üzerinden çalışan koruma sistemlerini görüntüleyebilirsiniz.

   u6.png

  3. USB Block programının ana ekranında bulunan “Control Center” bölümüne giriş yaparak mevcut koruma özelliklerinin aktifli durumunu kontrol edebilirsiniz.

   u7.png

  4. Bilgisayarınıza çıkarılabilir bir disk bağladığınızda (USB bellek, taşınabilir harddisk, CD/DVD vb.) USB Block programı otomatik olarak o dosyanın içeriğinin görüntülenmesini engeller ve siz şifreyi girene kadar bağlanan diskin içeriğini görüntüleyemezsiniz. Önceden belirlediğiniz şifreyi programa girdikten sonra bilgisayarınıza bağladığınız çıkarılabilir disklerin içeriğini rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

   u8.png
Facebook yorumları