USB over Network 6.0.1

Bilgisayarınızdaki USB aygıtını yerel ağ üzerinde paylaşmanızı sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  11,3 MB
  Sürüm:
  6.0.1
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  FabulaTech
  USB over Network, bilgisayarınıza takılı olan USB aygıtlarını bağlı olduğunuz yerel ağ üzerinde paylaşmanıza ve USB aygıtlara diğer iş istasyonlarında uzaktan erişmenize yardımcı olan bir programdır. İstemci veya sunucu uygulamasını veya her ikisini birden yükleyebilirsiniz. Dağıtım sonrasında, sunucu uygulaması paylaşılabilecek tüm aygıtları otomatik olarak listeler. Belirtilmesi gereken önemli bir husus, bir USB flash diski veya başka bir cihazı paylaştıktan sonra, bilgisayarınıza erişilemez hale gelmesidir. Bu nedenle, kullanıcılar yanlışlıkla paylaşabilecekleri aygıtlara (örn. Klavye, Fare vb.) özellikle dikkat etmelidir.

  Programın Artı Yönleri

  1. USB over Network programını indirmek ücretsizdir.
  2. USB over Network programını kullanarak bir USB aygıtını yerel ağ üzerinden farklı bilgisayarlardan yönetebilirsiniz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. USB over Network programının sahip olduğu tüm özelliklere sınırsız olarak erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.

  USB over Network Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara USB over Network indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayabilirsiniz. Hemen indir butonuna tıklamanızın ardından PC’ye USB over Network indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  USB over Network Nasıl Kurulur?

  1. USB over Network kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Dosyayı çalıştırdıktan sonra açılan pencerede yer alan “I accept the terms in the License Agreement” seçeneğini işaretleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   u1.PNG

  2. USB over Network kurulumunu gerçekleştirirken kurulum penceresi üzerindeki “Browse…” butonuna tıklayarak programın bilgisayarınızda kurulumunun gerçekleştirileceği disk bölümünü seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   u2.PNG

  3. PC’ye USB over Network kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatabilirsiniz.

   u3.PNG

  USB over Network Nasıl Kullanılır?

  1. USB over Network programının bilgisayarınıza kurulumu tamamlandıktan sonra masaüstüne oluşturulacak kısayolu kullanarak programa giriş yapın. USB over Network programını çalıştırmanızın ardından karşınıza gelecek arayüz üzerinden bilgisayarınıza takılı olan tüm USB aygıtlarını görüntüleyebilirsiniz.

   u4.PNG

  2. Bilgisayarınıza takılı olan herhangi bir USB aygıtını yerel ağınızda kullanılabilir bir hale getirmek için aygıtın üzerine fareniz ile sağ tıklayın ve açılacak menü üzerindeki “Share Device” seçeneğine tıklayarak aygıt paylaşma işlemini başlatın.

   u5.png

  3. USB over Network programını kullanarak herhangi bir USB aygıtını yerel ağınız üzerine paylaştıktan sonra aygıtın açıklama bölümünde “Shared” yazısını görüntüleyebilirsiniz. Bu işlem sonucunda paylaştığınız USB aygıtı yerel ağ üzerindeki diğer bilgisayarlar tarafından kullanılabileceği anlamına gelir.

   u6.PNG

  4. USB over Network programında yerel ağınızda paylaşımını gerçekleştirdiğiniz herhangi bir USB aygıtının paylaşımını durdurmak için aygıta sağ tıklayın ve açılacak menü üzerindeki “Stop Sharing” seçeneğine tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirmenizin ardından USB aygıtının paylaşım işlemi durdurulacak ve mevcut bağlantılar sonlandırılacaktır.

   u7.png
Facebook yorumları