Vmware Workstation indir 15.0.2

Bilgisayarınız üzerinde sanal makine oluşturmanızı sağlayan bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  512 MB
  Sürüm:
  15.0.2
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  VMware
  Vmware Workstation, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz sanal bilgisayar oluşturmanızı sağlayan bir yazılımdır. Vmware Workstation programı üzerinden bir ISO dosyası ile Windows ve Linux işletim sistemine sahip bir sanal makine kurmanız mümkündür. Vmware Workstation programı üzerinde kuracağınız sanal makinelere istediğiniz kadar boyutta RAM ve Bellek ataması yapabiliyorsunuz. Ayrıca Vmware Workstation programı üzerinden hazırda bulunan sanal bir sunucuya da bağlantı sağlayabiliyorsunuz.

  Programın Artı Yönleri

  1- Vmware Workstation programını indirmek ücretsizdir.
  2- Vmware Workstation
  kategorisinde yer alan diğer programlara göre en kaliteli programdır.

  Programın Eksi Yönleri

  1- Vmware Workstation programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir.
  2- Bilgisayarınızı kapattıktan sonra Vmware Workstation üzerinde bulunan sanal bilgisayar da çalışmayı durdurmaktadır.

  Vmware Workstation indirme nasıl yapılır?

  Bilgisayarınıza ücretsiz Vmware Workstation indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Vmware Workstation kurulum dosyası bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

  Vmware Workstation kurulumu nasıl yapılır?

  Vmware Workstation kurulumu için bilgisayarınız üzerine indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulumu başlatmak için Next butonuna tıklayın.

  w1.png

  Vmware Workstation programının bilgisayarınızda kurulumunun gerçekleştirilebilmesi için lisans sözleşmesini kabul etmeniz gerekmektedir. “I accept the terms in the License Agreement” yazısının önünde bulunan kutucuğu işaretleyerek lisans sözleşmesini kabul ettiğinizi onaylayın ve Next butonuna tıklayarak kuruluma devam edin.

  w2.png

  Vmware Workstation programının kurulumunun bu adımında ise programın bilgisayarınız üzerinde kurulumunun gerçekleşeceği alanı seçmeniz gerekmektedir. Vmware Workstation kurulumunun yapılacağı alanı Change… butonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz. Kurulumun gerçekleştirileceği alanı seçtikten sonra Next butonuna tıklayarak kuruluma devam edebilirsiniz.

  w3.png

  Vmware Workstation kurulumu için gerekli olan tüm işlemleri tamamladıktan sonra Install butonuna tıklayarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

  w4.png

  Vmware Workstation kurulumu tamamlandıktan sonra Finish butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

  w5.png

  Vmware Workstation nasıl kullanılır?

  Vmware Workstation programının kurulumu tamamlandıktan sonra program otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Vmware Workstation programı bilgisayarınız üzerinde çalıştırdıktan sonra karşınıza gelecek ekran üzerinde bulunan Create a New Virtual Machine butonuna tıklayarak bilgisayarınız üzerinde kullanabileceğiniz yeni bir sanal makine oluşturabilirsiniz.

  w6.png

  Sanal makine oluşturma ve sanal bir sunucuya bağlanma gibi işlemlerin detaylarını internet üzerinde bulunan makaleleri okuyarak veya eğitici videolar izleyerek öğrenebilirsiniz.

  w7.png
Facebook yorumları