WhySoSlow 1.51

Bilgisayarınızın performansını kontrol etmenizi ve artırmanızı sağlayan program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  2,8 MB
  Sürüm:
  1.51
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Resplendence Software
  WhySoSlow, bilgisayarınızın neden yavaş çalıştığını bulmanıza ve bu sorunu ortadan kaldırmanızı sağlayan bir programdır. WhySoSlow, bilgisayarınızın CPU sıcaklığını ve saat hızını, çalışma süreçlerini, bellek kullanımını, sayfa dosyasını kullanma, disk parçalanma, güç ayarları, çekirdek ve uygulama yanıt verebilirliğini, BIOS ve sürücülerin davranışlarını ve performans üzerinde etkili olabilecek diğer çeşitli faktörleri izler ve analiz eder. WhySoSlow programının ana amacı; bilgisayarınızı daha performanslı bir şekilde çalıştırmaktır. Program, bilgisayarınızdaki herhangi bir sorunu algılayabilmek için bir analiz sistemi oluşturur. WhySoSlow Analyzer, sisteminizi kontrol eder, performans sorunlarını ve tıkanıklıkları bulmaya çalışır. Kontrolün tamamlanması biraz zaman alabilir ancak bir kez yapıldığında, sisteminizin performansını nasıl artıracağınıza dair önerileri içeren ayrıntılı bir rapor sunar. Bu rapor sonucunda ortaya çıkan bir sorunu çözmek için WhySoSlow programında bulunan Tools bölümünden herhangi bir aracı kullanabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. WhySoSlow programını indirmek ücretsizdir.
  2. WhySoSlow bilgisayarınızın arka planında çalışarak sisteminizin çalışmasında olumsuz bir etki sağlamaz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. WhySoSlow programının sahip olduğu tüm özelliklere erişim sağlayabilmeniz için programın lisansını satın almanız gerekmektedir.

  WhySoSlow Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza WhySoSlow indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. WhySoSlow kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  WhySoSlow Nasıl Kurulur?

  1. WhySoSlow kurulum dosyasının bilgisayarınıza indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. WhySoSlow kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra karşınıza gelecek pencere üzerinde bulunan “I accept the agreement” seçeneğini işaretleyerek lisans sözleşmesini onaylayın ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   w1.png

  2. Lisans sözleşmesini onayladıktan sonra yönlendirileceğiniz pencere üzerinden WhySoSlow programının bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   w2.png

  3. Lisans sözleşmesini ve kurulacağı alanı seçtikten sonra “Install” butonuna tıklayarak WhySoSlow programının bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

   w3.png

  4. PC’ye WhySoSlow kurulumu tamamlanmasının ardından “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresini kapatın. Kurulum penceresini kapatmanızın ardından WhySoSlow programı bilgisayarınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

   w4.png

  WhySoSlow Nasıl Kullanılır?

  1. WhySoSlow programının kurulumu tamamlandıktan sonra programı çalıştırın. WhySoSlow programının ana menüsünde bulunan “Status” bölümüne tıklayarak bilgisayarınızın CPU Hızını, CPU Sıcaklığını, Hafıza Durumunu ve diğer birçok özelliğe hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz. Herhangi olumsuz bir durumda WhySoSlow programı, bu olumsuz durumu düzeltmeniz için size uyarı verecektir.

   w5.png

  2. WhySoSlow programının menüsünde bulunan “SysInfo” bölümüne giriş yaparak bilgisayarınızın sahip olduğu teknik özellikleri detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

   w6.png

  3. “Status” bölümünde karşılaşacağınız herhangi bir olumsuz durumda WhySoSlow programında bulunan “Tools” bölümüne giriş yaparak bu olumsuz durumu düzeltmenize yardımcı olacak araçları kullanabilirsiniz.

   w7.png
Facebook yorumları