WifiChannelMonitor 1.59

Bilgisayarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Wifi yönetim aracı

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  396 KB
  Sürüm:
  1.59
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  NirSoft
  WifiChannelMonitor, Microsoft Network Monitor yakalama sürücüsünü monitör modunda kullanarak seçtiğiniz kanaldaki Wifi trafiğini yakalayan ve bunlara bağlı Wifi istemcileri hakkında detaylı bilgilerini görüntüleyen bir Windows yardımcı programıdır. Ayrıca, bağlanmaya çalıştıkları SSID'lerin listesi (ağ adları) dahil, hiçbir erişim noktasına bağlı olmayan Wi-Fi istemcileri hakkındaki bilgileri görüntülemenizi sağlar. Her erişim noktası için aşağıdaki bilgiler görüntülenir: SSID, MAC Adresi, Cihaz Üreticisi, PHY Türü, Kanal, RSSI, Güvenlik, İşaret Sayısı, Probe Yanıt Sayısı, Veri Baytları, Yeniden Gönderilen Veri Baytları ve daha fazlası..

  Programın Artı Yönleri

  1. WifiChannelMonitor indirmek ücretsizdir.
  2. WifiChannelMonitor, sahip olduğu basit arayüzü ve sade yapısıyla kolaylıkla kullanılabilen bir programdır.

  Programın Eksi Yönleri

  1. WifiChannelMonitor, Wifi yönetim programı görevi görmemektedir. Sadece bilgisayarınızın bağlı olduğu Wifi ağına bağlı olan cihazları görmenizi sağlamaktadır.

  WifiChannelMonitor Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza ücretsiz WifiChannelMonitor indirmek için Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra WifiChannelMonitor kurulum dosyası indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  WifiChannelMonitor Nasıl Kurulur?

  WifiChannelMonitor kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz WifiChannelMonitor.exe dosyasını çalıştırın. WifiChannelMonitor programını herhangi bir kurulum işlemine gerek duymadan direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.


  WifiChannelMonitor Nasıl Kullanılır?

  1. Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz WifiChannelMonitor.exe dosyasını çalıştırarak WifiChannelMonitor programına giriş yapabilirsiniz. WifiChannelMonitor programını çalıştırdıktan sonra, Wifi monitör modunda çekim yapmaya başlamak için F6 tuşuna basabilir veya aşağıdaki görselde işaretlenmiş olan yeşil butona tıklayabilirsiniz.

   w1.png

  2. WifiChannelMonitor programında ‘Capture Options’ yani ‘Yakalama Seçenekleri’ penceresinde doğru kablosuz ağ adaptörünü ve izlemek istediğiniz kanal numarasını seçmelisiniz. 1, 6 veya 11 – 3 ana Wifi kanalından biriyle izlemeye başlamanız önerilir. Kanalı ve adaptörü seçtikten sonra izlemeye başlamak için “OK” butonuna tıklayın. Birkaç saniye sonra erişim noktaları bilgisini üst panelde görmelisiniz. Herhangi bir bilgi göremezseniz, yakalamayı durdurun (F7), 'Yakalama Seçenekleri' penceresini (F9) açın ve 802.11n'den 802.11g'ye geçmeyi deneyin. Bundan sonra çekimi yeniden başlatmak için F6 tuşuna basın.

   w2.png

  3. Yakalama işleminin tamamlanmasının ardından WifiChannelMonitor programının ana ekranı üzerinden tüm Wifi istemcilerini (tablet, akıllı telefon, bilgisayar vb.), Wifi istemcilerinin bağlanmaya çalıştığı ağ isimlerini (SSID), kablolu bağlantısı olan istemcileri, gönderilen/alınan veri baytlarını, gizli bir ağın ismini ve daha birçok bilgiyi kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

   w3.png
Facebook yorumları