X-Mouse Button Control 2.18.8

Bilgisayarınızdaki farenin butonlarını yönetmenizi sağlayan ücretsiz bir program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  2,5 MB
  Sürüm:
  2.18.8
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  Phillip Gibbons
  X-Mouse Button Control, bilgisayarınızda kullandığınız farenin butonlarını yeniden yapılandırmanızı sağlayan bir programdır. X-Mouse Button Control, uygulama ve pencereye özgü profiller oluşturmanıza olanak sağlar. Bu özellik, fare davranışınızı bireysel uygulamalar veya pencereler için yeniden yapılandırmanıza izin verir. Her profil için kısayol tuşları veya fare düğmeleri arasında geçiş yapabileceğiniz farklı düğme yapılandırmalarının en fazla 5 katmanını yapılandırabilirsiniz. Varsayılan olarak, fareler tanımlanan pencere veya uygulama üzerinde hareket ettikçe profiller otomatik olarak etkinleştirilir. Bunun birçok kullanımı vardır, örneğin: Farenin sistem tablasının üzerine geldiğinde fare tekerleğinin ses seviyesini değiştirmesi gibi belirli pencerelerdeki davranışını değiştirme, 4. ve 5. fare düğmelerini doğal olarak desteklemeyen oyunlarda tuşları herhangi farklı bir düğmeyle eşleyebilirsiniz. Ayrıca X-Mouse Button Control programı, fare düğmelerinin ve kaydırma tekerleğinin davranışını değiştirmenize de olanak sağlar.

  Programın Artı Yönleri

  1. X-Mouse Button Control programını indirmek ücretsizdir.
  2. X-Mouse Button Control programı, kategorisinde yer alan diğer programlara göre en fazla ve en kullanışlı özelliklere sahip olan programdır.
  3. X-Mouse Button Control programı bilgisayarınızın arka planında çalışarak bilgisayarınızın performansına herhangi olumsuz bir etki sağlamaz.

  Programın Eksi Yönleri

  1. X-Mouse Button Control programının sahip olduğu karmaşıklık yeni kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir.

  X-Mouse Button Control Nasıl İndirilir?

  Bilgisayarınıza X-Mouse Button Control indirmek için yukarıda bulunan Hemen indir butonuna tıklayın. Hemen indir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza X-Mouse Button Control indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.


  X-Mouse Button Control Nasıl Kurulur?

  1. X-Mouse Button Control indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra karşınıza gelecek pencere üzerinde yer alan lisans sözleşmesini okuyun ve ardından “I Agree” butonuna tıklayarak lisans sözleşmesini onaylayın.

   x1.png

  2. PC’ye X-Mouse Button Control kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   x2.png

  X-Mouse Button Control Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işleminin tamamlanmasının ardından bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan X-Mouse Button Control kısayolunu kullanarak programa giriş yapın. Programa giriş yaptıktan sonra açılacak ekran üzerinde farenizin desteklediği tüm tuşları görüntüleyebilirsiniz.

   x3.png

  2. X-Mouse Button Control programının ana ekranında bulunan tüm fare tuşlarının bulunduğu listeyi kullanarak farenizin tuşlarının sahip olduğu özellikleri değiştirebilirsiniz.

   x4.png

  3. Aşağıdaki görselde yeşil kutucuk içerisine alınmış olan “Add” butonuna tıklayarak X-Mouse Button Control programına dilediğiniz bir programı veya yazılımı “Application/Window Profiles” listesine ekleyebilirsiniz. Bu sayede sizin ayarlayacağınız bir özellik sadece seçtiğiniz programda çalışır.

   x5.png
Facebook yorumları