Yandex elements kaldırma

yandex elements kaldırma – yandex kaldırma

 1. Fatih.Kocak
  Yandex elements kaldırma
  Yandex toolbar yüklemiş olduğunuz programlara entegre olarak işletim sisteminize otomatik olarak sizin haberiniz olmadan kurulmuş olabilir.Yandex toolbar kurulduktan sonra tarayıcı anasayfanızda yandex.com.tr olarak değişmiş olabilir.
  Yandex toolbar kesinlikle zararlı bir uygulama değildir.Yandex arama motoru tarafından geliştirilen bir araç çubuğudur.Fakat bu araç çubuğunu internet tarayıcınızdan kaldırmak isteyebilirsiniz.Bunu yapmak ise oldukça basit.
  Yandex toolbarı kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayınız:
  Kaldırma işlemi için denetim masası program ekle kaldırdan yandex toolbar üzerine gelip kaldırma işlemini gerçekleştirin.
  Sonraki adımda ise kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısından yandex toolbarı kaldırma işlemini gerçekleştirmelisiniz.
  İnternet explorer yandex toolbar kaldırma:
  İnternet explorerı açıp araçlar-internet seçeneklerine girin.genel sekmesinde boş kullan seçeneğini seçin.Bu kısıma anasayfanız açılırken hangi arama motorunun açılışta açılmasını istiyorsanız onu yazın.Örneğin:https://www.google.com.tr/
  Mozilla firefox yandex toolbar kaldırma:
  Firefox’tan yandex toolbarı kaldırmak için firefox eklentilere girip yandex eklentisine sağ tıklayıp kaldırı seçin ve tarayıcınızı yeniden başlatın.Açılış sayfanızı değiştirmek için firefox araçlar seçenekler kısmına gelip giriş sayfası kısımına istediğiniz adresi yazmalısınız.Örneğin:https://www.google.com.tr/
  Bu işlem ile yandex toolbarı kaldırmış oluyoruzBu işleme ek olarak firefox arama motorlarındanda yandexi kaldırabilirsiniz.Bunun için sol üst köşede bulunan arama bölümünün kenarına tıklayarak arama motorlarını yöneti açıp yandexi seçip kaldırın.
  Google chrome yandex toolbar kaldırma:
  Chrome ayarlar kısmını açın
  Adres çubuğuna
  chrome://settings/
  yazarakta bu ayarlara ulaşabilirsiniz.
  Daha sonra başlangıçta kısmından yandexi silip istediğiniz adresi yazın.Örneğin:https://www.google.com.tr/
  Sonra alt kısımdaki arama bölümünden arama motorlarını yönet seçeneğinden yandex üzerine gelip x işaretiyle silip bitti seçeneğini seçin.
Facebook yorumları