York Network Trace 1.65

Bilgisayarınızda gerçekleşen tüm ağ etkinliklerini takip edebileceğiniz ücretsiz program

 1. Taylan
  İşletim sistemi:
  Windows
  Boyut:
  2 MB
  Sürüm:
  1.65
  Dil:
  İngilizce
  Üretici:
  The SZ Development
  York Network Trace, bilgisayarınızdaki ağ trafiğini izleyebileceğiniz ve kayıt altına alabileceğiniz tamamen ücretsiz bir programdır. Ağ trafiği izleme başlangıçta otomatik olarak başlar. Her ana bilgisayar için saati, adresleri, bağlantı noktası numarasını ve paket boyutunu görüntüleyebilirsiniz. Ek olarak, yakalanan dosyaları, şifreleri, web oturumlarını ve resimleri görüntüleyebilir, veritabanı günlüğüne bakabilir ve çeşitli ölçütlere (ör. Tür, adres, bağlantı noktası) göre bilgi arayabilirsiniz. Daha ayrıntılı inceleme için veriler CSV formatına aktarılabilir. Ayrıca, York Network Trace programını sistem başlangıcında otomatik olarak çalışacak şekilde ayarlayabilir, bilgilere ve Seçenekler iletişim kutusuna erişmek için bir parola atayabilir ve diğerlerinin yanı sıra günlükleri saklamak için MySQL'i kullanabilirsiniz.

  Programın Artı Yönleri

  1. York Network Trace programını indirmek tamamen ücretsizdir.
  2. York Network Trace programında izlenen etkinliklerin rapor halinde çıktısını alabilirsiniz.
  3. York Network Trace programı çok hafiftir. Sürekli olarak bilgisayarınızda çalışması herhangi bir performans düşüklüğüne neden olmaz.
  4. York Network Trace programını dilediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz.

  York Network Trace Nasıl İndirilir?

  Bilgisayara York Network Trace indirmek için yukarıda yer alan Hemen indir butonuna tıklayarak programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


  York Network Trace Nasıl Kurulur?

  1. York Network Trace kurulumu için Hemen indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda açılacak pencere içerisindeki “Next” butonuna tıklayarak lisans sözleşmesini onaylayın.

   Y1.PNG

  2. Kurulumun ikinci aşamasında ise “Browse…” butonuna tıklayarak programın kurulacağı disk bölümünü belirleyin ve ardından “Next” butonuna tıklayın.

   Y2.PNG

  3. Bilgisayara York Network Trace kurulumu tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna tıklayarak kurulum penceresinden çıkış yapabilirsiniz.

   Y3.PNG

  York Network Trace Nasıl Kullanılır?

  1. Kurulum işlemini tamamladığınız York Network Trace programını bilgisayarınızın masaüstüne oluşturulacak olan kısayolu kullanarak giriş yapabilirsiniz. York Network Trace programına giriş yaptığınızda açılan arayüz içerisindeki “Start” butonuna tıklayarak ağ izleme işlemini başlatabilirsiniz.

   Y4.PNG

  2. Ağ izleme işlemini başlattığınızda York Network Trace programının arayüzü üzerindeki menü elemanlarını kullanarak çeşitli özellikleri kullanabilirsiniz. Örnek olarak York Network Trace programının “Packets” bölümündeki liste içerisinden ziyaret edilen web adreslerini, ziyaret edilen tarihi, port bilgilerini, alınan veri boyutunu ve daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz.

   Y5.png

  3. York Network Trace programının “Files” bölümünü kullanarak iletilen HTTP ve FTP dosyalarını yakalayabilir ve saklayabilirsiniz.

   Y6.png

  4. York Network Trace programının “Passwords” özelliği ise HTTP, FTP, POP3, SMTP, SMB, VNC ve AIM şifrelerini ve "GX" gibi HTTP çerezlerini yakalamanıza yardımcı olur. Bunları l0phtcrack dosyaları olarak da kaydedebilirsiniz.

   Y7.png
Facebook yorumları