Apex Legends: GIBRALTAR Karakterinin Özellikleri, Yetenekleri ve Güçlü Yönleri

Konusu 'Apex Legends: Karakterler' forumundadır ve Taylan tarafından 10 Şubat 2019 başlatılmıştır.

 1. Taylan

  Taylan Administrator Yönetici ROOT ADMİNİSTRATOR

  Katılım:
  29 Ağustos 2018
  Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  16
  Cinsiyet:
  Bay
  Respawn Entertainment firmasının 2019 Şubat ayında Origin platformunu kullanarak yayınlamış olduğu yeni ücretsiz battle royale oyunu olan Apex Legends, kısa süre içerisinde milyonlarca aktif oyuncuya ulaştı. Oyunu indirmek için Apex Legends indir linkine tıklayarak oyunun indirme linkine ulaşabilir ve oyunun nasıl oynanacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Apex Legends oyununda bulunan 8 farklı karakterin kendine özgü becerileri ve farklı hayat hikâyeleri vardır. Bu yazımızın içeriğinde ise Apex Legends oyununda bulunan “korumalı kale” olarak adlandırılan GIBRALTAR karakterinin hikâyesi, sahip olduğu beceriler ve karakterin nasıl kullanılacağı hakkında temel bilgilere sahip olabilirsiniz.


  Tanıtım Videosu
  Karakter Özellikleri

  Gerçek Adı: Makoa Gibraltar

  Yaş: 30

  Taktik Yetenek (Dome of Protection): Karakterin taktik yeteneğini kullanarak oluşturduğu kalkan ile 15 saniye boyunca dışarıdan gelecek olan bütün saldırılara karşı kendini koruyabiliyor. Oluşturduğu bu kalkanın içerisine diğer takım arkadaşları da giriş yapabiliyor.

  Pasif Yetenek (Gun Shield): Karakter ile çatışma esnasında nişan aldığınızda küçük bir koruma kalkanı oluşturarak karakterinizin savunmasının artmasını sağlıyor.

  Üstün Yetenek (Defensive Bombardment): Karakterin kısa menzilli bir topçu desteğini çağırması için kullanabildiği Defensive Bombardment yeteneği sayesinde çağırmış olduğu topçuların rakiplere yaptığı top atışını kullanarak rakiplerin dikkatinin dağılmasını sağlıyor.

  Karakterin Kullandığı Etkili Silahlar: Triple Take, Spitfire, G7 Scout

  Karakter ile birlikte oynayabileceğiniz en iyi karakter: Lifeline, Caustic

  Karaktere karşı koyabilen en güçlü karakter: Pathfinder, Gibraltar

  Hayat Hikayesi


  GIBRALTAR, vahşi bir tarafı olan centilmen bir dev. İki SARAS (Solace’ın Arama Kurtarma Derneği) gönüllülerinin oğlu, dış dünyadaki ortak durumlardan başkalarını uzaklaştırma konusunda her zaman yetenekli olmuştur. GIBRALTAR’ın arkadaşlarının ve meslektaşlarının çoğu oyunlarda yıllarca fazladan para, şöhret ve zafer için yarıştı ve bazıları eve geri dönemedi. GIBRALTAR onları güvende tutmak için takım arkadaşları ile bir araya geldi ve ilk kez kurtarıcı olarak yetenekleri ve asi doğası birlikte çalıştı. Şimdi Apex Oyunlarında bir simge haline geldi, takımını korumak ve rakiplerini yenmek için kendini ateş hattına soktu.


  Kimler Tercih Etmeli?

  GIBRALTAR karakterini, Apex Legends oyununu savunma ağırlıklı oynayıp düşmanların vereceği hasarı engelleyerek takım arkadaşlarını korumak isteyen oyuncular tercih edebilir. Sahip olduğu yetenekler sayesinde savunma sisteminin çok güçlü olduğunu söyleyebiliriz.


  Karakter Görünümü

  Gibraltar.jpg


  Apex Legends Oyunundaki Diğer Karakterler

   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Şubat 2019

Sayfayı Paylaş