Apex Legends: Oyun Hakkında İpuçları

Konusu 'Apex Legends' forumundadır ve Taylan tarafından 17 Şubat 2019 başlatılmıştır.

 1. Taylan

  Taylan Administrator Yönetici ROOT ADMİNİSTRATOR

  Katılım:
  29 Ağustos 2018
  Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  16
  Cinsiyet:
  Bay
  Apex Legends, 3 kişilik takımlar halinde, 8 farklı karakter ve 19 farklı silah ile oynayabileceğiniz tamamen ücretsiz battle royale oyunudur. Apex Legends oyununu bilgisayarınıza indirmek için Apex Legends indir linkini ziyaret edebilirsiniz.

  Bu yazımızda siz değerli misafirlerimize Apex Legends oyuncularının bilmediği bazı özellikler ve oynanış hakkında bazı ipuçları vereceğiz.

  Apex Legends: Oyun Hakkında İpuçları

  Oyunda Düşme Hasarı Bulunmuyor

  Apex Legends oyununu oynarken karakteriniz ile ne kadar yüksekten düşerseniz düşün, hiçbir şekilde zarar almazsınız. Böylece yüksek yapılardan atlarken canınız azalmaz.


  Oyunda Dost Ateşi Yok

  Apex Legends oyununda, yanlışlıkla karakterinizin yeteneği veya silahı ile takım arkadaşlarınıza saldırı yaptığınızda, takım arkadaşlarınız bu saldırılardan hiçbir şekilde etkilenmez.


  Jumpmaster (Uçaktan Atlama) Özelliğini Devretmek

  Oyun başlangıcında iniş yapacağınız alandan emin değilseniz ve bu sorumluluğu üstünüze almak istemiyorsanız, Jumpmaster yani “uçaktan atlama” özelliğini başka bir takım arkadaşınıza devredebilirsiniz. Ayrıca Jumpmaster özelliğini arkadaşlarınızdan alabilmeniz de mümkün.

  Oyun Esnasında Daha Hızlı Koşmak


  Oyun esnasında karakterinizin daha hızlı koşmasını istiyorsanız silahınızı kılıfına koyabilirsiniz. Karakteriniz silahı elinde değilken daha hızlı bir şekilde koşacaktır.


  Yokuş Aşağı Giderken Hızlı Hareket Etmek

  Karakteriniz ile harita üzerinde bulunan farklı yerlerdeki yokuşlarda daha hızlı hareket etmek için yokuşa doğru hızlıca koşmaya basın ve ardından eğilme tuşuna (C tuşu) basılı tutun. Eğilme tuşuna bastıktan sonra karakteriniz yokuş aşağı hızlı bir şekilde hareket etmeye başlayacaktır.


  Oyun Haritasındaki Duvarlara Tırmanabilirsiniz

  Oyundaki karakterleriniz ile büyük dağlara tırmanma işlemini gerçekleştiremiyorsunuz ancak çoğu duvarın üstüne çıkabilmeniz mümkün. Oyundaki herhangi bir duvara tırmanmak için duvara yaklaşın, zıplama tuşuna (Space tuşu) basın ve zıplama tuşuna basılı tutun. Daha yüksek duvarlara tırmanmak için ise elinizde silahınız varken yukarıdaki tırmanma işlemini gerçekleştirin.


  Yeniden Dağıtma Balonlarını Kullanın

  Oyun haritasında üzerinde balon olan yüksek bir kule bulunmaktadır. Bu kuleye tırmanarak oyunun başlangıcında olduğu gibi yeniden harita üzerinde farklı bir yere seyahat edebilirsiniz. Bu özellik, uzak mesafelere ulaşmanıza ve bir sonraki çembere hızlı bir şekilde yetişmenizi sağlar.


  Oyunda Knockdown Kalkanlarını Kullanmayı Unutmayın

  Oyun esnasında rakipleriniz tarafından vurularak yere düşürüldüğünüzde, arkadaşlarınız size yardım edene kadar karakterinizde bulunan Knockdown kalkanını aktif ederek rakibinizin sizi öldürmesini önleyebilirsiniz. Knockdown Kalkanı hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Apex Legends: Sağlık Öğeleri, Kasklar, Kalkanlar ve Sırt Çantaları konumuzu ziyaret edebilirsiniz.


  Yere Düştüğünüzde Oyundan Hızlı Çıkış Yapmayın

  Apex Legends oyununda yere düştüğünüzde oyundan hızlıca çıkış yapmayın. Hızlıca çıkış yapmak yerine, Knockdown kalkanını kullanabilir, Bangalore karakterinin Smoke Launcher yeteneğinden faydalanarak takım arkadaşlarınızın sizi gizlemesini sağlayabilir veya Gibraltar karakterinin sahip olduğu Dome of Protection yeteneği ile takım arkadaşlarınızın sizi kalkan içerisinde almasını bekleyebilirsiniz. Apex Legends oyununda bulunan En İyi Karakterler listesini incelemek için Apex Legends: En İyi Karakterler linkine tıklayabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş