Apex Legends: Oyuna Yeni Başlayanlar İçin Rehber

Konusu 'Apex Legends' forumundadır ve Taylan tarafından 15 Şubat 2019 başlatılmıştır.

 1. Taylan

  Taylan Administrator Yönetici ROOT ADMİNİSTRATOR

  Katılım:
  29 Ağustos 2018
  Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  16
  Cinsiyet:
  Bay
  Apex Legends, Respawn Entertainment firmasının 2019 yılında çıkarmış olduğu tamamen ücretsiz battle royale oyunudur. “Peki Apex Legends oyunu nasıl oynanır?” dediğinizi duyar gibiyiz. Bu konuda hiç kuşkunuz olmasın. Apex Legends indir linkine tıklayarak oyunun bilgisayarınıza indirme işleminden, oynanışına kadar olan tüm adımları kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bilgisayarınıza Apex Legends indirme işlemini gerçekleştirdikten sonra oyunu bilgisayarınızdan ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

  Bu içeriğimizde ise Apex Legends oyununa Yeni Başlayanlar için Karakter Seçimi, Takım Oluşturma ve Uçaktan Atlama ve En İyi Eşyaların Bulunduğu Bölgeler hakkında temel bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Apex Legends: Karakter Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

  Apex Legends oyununda 8 farklı karakter bulunmaktadır. Oyuna ilk başladığınızda bu 8 karakter içerisinden 2 tanesi kilitli haldedir. Kilitli olan 2 karakterin kilidini açmak için oyuna para yatırmanız veya oyun üzerinde çok fazla vakit geçirmeniz gerekmektedir. Karakter kilidinin oyun oynayarak da açılması oyun içerisinde haksız rekabetin önlenmesini de sağlamış diyebiliriz. Apex Legends oyununda bulunan her karakterin kendine has yetenekleri bulunmaktadır. Biz, Apex Legends oyununda “şu karakteri kullanın” diye bir tavsiyede bulunmuyoruz. Ancak Apex Legends Karakterleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız sizi Apex Legends Karakterleri adlı linke tıklayarak karakter konularının bulunduğu foruma davet ediyoruz. Apex Legends Karakterleri forumu üzerinden oyunda bulunan tüm karakterleri inceleyebilirsiniz.


  Apex Legends: Takım Oluşturma ve Uçaktan Atlama

  Apex Legends oyunu, 3 kişilik takımlar oluşturarak ve diğer tüm takımları öldürerek oyunun sonuna kadar hayatta kalmaya çalışacağınız ücretsiz hayatta kalma oyunudur. Apex Legends oyununda oynayacağınız herhangi bir oyunda, oyun sonuna kadar karakter değiştirebilme şansınız bulunmamaktadır ancak başka bir oyuna giriş yaparken karakterinizi değiştirebilirsiniz. Takımınızın seçtiği karakterlere yardımcı olacak şekilde karakter seçimini gerçekleştirdikten sonra takımınız ile birlikte oyun haritası üzerinde herhangi bir alana iniş yapabilirsiniz. Oyun haritasına iniş yaparken takımınız ile birlikte hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. Uçaktan iniş işlemini takımda bulunan farklı bir kişiye devretmeniz de mümkündür.


  Apex Legends: Haritada En İyi Eşya Bulunan Yerler

  Apex Legends oyunu haritası üzerinde gidebileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır. Apex Legends oyununa ilk kez başlayan kişilerin aklına ilk gelen soru ise “Uçaktan nereye atlasak?” oluyor. Bu soruya ise kendimizce yanıtlar vermeye çalışacağız. Oyun haritası üzerinde en yüksek seviye eşyaların bulunduğu bölgeler: Bunker, Pit ve Airbase bölgeleridir. Eğer bu bölgelere uçaktan çok fazla kişi atlarsa; Cascades, ve Hydro Dam bölgelerine de atlayış yapabilirsiniz.

  Bu bölgeler dışında oyun haritası üzerinde çok özel 2 bölge yer alıyor. Bu bölgeler ise: Supply Ship ve Hot Zone. Ancak bu bölgelerin ortak bir özelliği de şu: Bu bölgeler hiçbir zaman sakin olmaz. İniş yaparken direkt olarak savaşa giriş yapmayı göz önünde bulundurun.

  Oyun haritası üzerinde yüksek katmanlı eşyaların bulunduğu bölgeler ve diğer özel bölgeler hakkında bilgi sahibi olmak için Apex Legends Harita Rehberi isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Supply Ship: Haritanın üzerinde gezen bir uçaktır. Bu uçak çok küçük olmasına rağmen yüksek seviye eşyaları üzerinde barındırmaktadır.

  Hot Zone: Bu bölgede de Supply Ship gibi yüksek seviye eşyaları rahatlıkla bulabilirsiniz.
   
  Son düzenleme: 17 Şubat 2019

Sayfayı Paylaş